USA. Doniesienia o wybuchu w okolicach Kapitolu. Akcja służb, zatrzymano jedną osobę

W okolicach Kapitolu doszło do wybuchu - informują media. Wcześniej, jak podaje policja, doszło do zatrzymania mężczyzny, który zachowywał się podejrzanie.
Zobacz wideo Senator PiS o pracy dziennikarzy w strefie stanu wyjątkowego

Jak informuje "The Independent", policja namierzyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę w samochodzie pod budynkiem Sądu Najwyższego. W oświadczeniu służby zapowiedziały, że będą próbowały nawiązać z nim kontakt. Chwilę później pojawiły się doniesienia o wybuchu. "Właśnie usłyszałem eksplozję na zewnątrz Kapitolu" - napisał na Twitterze Jack Posobiec z "Human Events".

"The Independent" podkreśla, powołując się na doniesienia z policji, że wybuch był "kontrolowany" i wynikał z akcji przeprowadzonej przez służby.

Zatrzymany mężczyzna pochodzi z Kimball w Michigan. Nie podano więcej informacji na jego temat.

Ukreximbank Ukraina. Dziennikarze napadnięci podczas wywiadu z prezesem banku

Styczniowe zamieszki w USA

Przypomnijmy, po tym, jak 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kongresu, by uniemożliwić certyfikowanie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich, ponad 600 osób zostało postawionych w stan oskarżenia, a 63 aresztowano. Uczestnikom zajść postawiono różne zarzuty - od bezprawnego wkroczenia na teren Kongresu, przez niszczenie mienia, po użycie przemocy i spowodowanie obrażeń policjantów.

W obawie przed aktami przemocy, przed wrześniową manifestacją wokół Kapitolu wzniesiono 2,5-metrowe ogrodzenie z metalowej siatki, a na drogach ustawiono betonowe barykady.

Tatry (zdjęcie ilustracyjne) Tatry. W górach wieje silny wiatr. TPN ostrzega przed halnym

Więcej o: