Włochy. Pożar w Rzymie, spłonął zabytkowy most Ponte dell'Industria. "Serce się kraje"

W nocy mosty Ponte dell'Industria na Tybrze stanął w ogniu. Po kilku godzinach strażakom udało się ugasić pożar. Nikt nie został ranny, jednak konstrukcja mostu została poważnie uszkodzona.
Zobacz wideo Dominika Lasota (MSK): Nasz głos jest niewysłuchiwany

W Rzymie spłonął liczący ponad 130 metrów długości dziewiętnastowieczny most (zwany "żelaznym" ze względu na metalowe elementy konstrukcyjne). Łączył brzegi Tybru w dzielnicy Ostiense, gdzie do późnych godzin nocnych, szczególnie w weekendy, toczy się życie towarzyskie na ulicach, w licznych barach i restauracjach.

Pożar Ponte dell'Industria. Most został zamknięty

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Strażacy nie wykluczają, że rozpoczął się w jednym z baraków, które zbudowali przy moście bezdomni. Eksplodowała biegnąca pod mostem rura z gazem, runęła także część jednego z przęseł przy brzegu, ale zdaniem ekspertów całej konstrukcji zawalenie nie grozi. W całej okolicy wyłączono prąd i gaz. Na miejsce przybyła burmistrzyni Rzymu Virginia Raggi. - Serce się kraje, widząc kawałek historii, który staje się tym - powiedziała. Most, którym można się przemieszczać między dwoma dzielnicami, został zamknięty na czas nieokreślony w oczekiwaniu na kontrolę bezpieczeństwa.

Jak podaje Reuters, pożar wybuchł w przededniu wyborów na burmistrza miasta.

Więcej o: