Afganistan. Atak w mieście Dżalalabad, nie żyją cztery osoby. Media: Wśród ofiar dziecko

Zamach w Afganistanie. Uzbrojeni napastnicy zastrzelili dwóch bojowników talibskich i dwóch cywilów w mieście Dżalalabad na wschodzie kraju (w pobliżu granicy z Pakistanem) - podaje Associated Press. W mediach pojawia się również informacja o pięciu ofiarach, w tym dziecku.
Zobacz wideo Dziennikarze z Kabulu zatrzymani i pobici przez talibów. Relacjonowali protest w obronie praw kobiet

Jak przekazał przedstawiciel władz prowincji Nangarhar Mohammad Hanif w czasie ataku ranne zostały dwie osoby. Na razie nikt nie wziął odpowiedzialności za zamach. Agencja Associated Press przypomina jednak, że w Nangarharze, którego stolicą jest Dżalalabad, obecne jest Państwo Islamskie. ISIS uznaje talibów za wrogów i już wcześniej dokonywało ataków na nich, również w tym rejonie.

W Katarze odbyły się pierwsze w historii wybory parlamentarnePierwsze w historii wybory w Katarze. 300 kandydatów i tylko 29 kobiet

Zaostrza się konflikt między talibami a Państwem Islamskim

AP informuje, że dwóch zabitych w sobotę to Sayed Maroof Sadat, dziennikarz i były rzecznik departamentu rolnictwa Nangarhar, i jego kuzyn Sharif Sadat. 

"Stowarzyszenie Niezależnych Dziennikarzy Afganistanu i Komitet Ochrony Dziennikarzy potępiły zabójstwo dziennikarza i pisarza, Syeda Maroofa Sadata w Nangarhar" - relacjonowała lokalna stacja TOLONews.

Z kolei przedstawiciel władz prowincji w rozmowie z mediami przekazał, że wśród ofiar jest także dziecko.

Od czasu przejęcia przez talibów władzy w Afganistanie, do którego doszło w połowie sierpnia, konflikt między nimi a Państwem Islamskim zaostrza się. Liczba ataków na talibów ze strony bojowników ISIS wzrosła.

W piątek talibowie napadli na kryjówkę Państwa Islamskiego na północ od Kabulu, zabijając i aresztując nieokreśloną liczbę bojowników - przekazał rzecznik talibów. W zeszłym miesiącu trzy osoby zginęły w zamachu bombowym w Dżalalabadzie, którego celem były pojazdy talibów. ISIS-K (lokalny odłam Państwa Islamskiego, najbardziej fanatyczni zwolennicy dżihadu) później przyznała się do odpowiedzialności.

Dziecko przekazane żołnierzom przy murze lotniska w Kabulu w AfganistanieAfganistan. Oddali niemowlę amerykańskiemu żołnierzowi. Teraz są razem

Więcej o: