Szwecja. Policja szuka zaginionej Polki. Wcześniej sąd odrzucił wniosek 32-latki ws. przemocowego męża

Od kilku dni w Szwecji trwają poszukiwania Beaty Ratzman. Polka przed zniknięciem powiadomiła policję o groźbach oraz przemocy ze strony męża. O uprowadzenie kobiety podejrzewany jest właśnie jej mąż, który przebywa w areszcie.

Szwedzka policja poszukuje 32-letniej Polki - Beaty Ratzman. Służby o zaginięciu poinformowała w sobotę rodzina, którą zaniepokoiło nagłe zniknięcie kobiety. Beata ostatni raz była widziana w piątek o godzinie 17 w dzielnicy Malmoe w mieście Oxie (południe Szwecji) w towarzystwie męża.

 

Szwecja. Zaginięcie Beaty Ratzman. Policja przeszukuje staw i pole golfowe

O zaginięciu Beaty Ratzman poinformowała gazeta "Aftonbladet". Według ustaleń służb, jako ostatni kobietę widział jej 49-letni mąż.

Mężczyzna podejrzewany jest o jej uprowadzenie i decyzją sądu został aresztowany we wtorek 28 września. Mąż kobiety nie przyznaje się do porwania i twierdzi, że jego żona miała w piątek spotkać się z koleżanką i od tamtej pory przestała odbierać telefony. Policja znalazła jej komórkę w poniedziałek, podczas przeszukania pola golfowego, a we wtorek nurkowie rozpoczęli przeczesywanie stawu znajdującego się w tym miejscu.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

- To konkretne miejsce, które nas szczególnie interesuje, ale nie mogę nic więcej powiedzieć o tym, dlaczego - powiedział szwedzkiej gazecie rzecznik policji w Malmo Nils Norling. Policja poszukuje także srebrnego samochodu marki Suzuki, model Vitara z 2002 roku, który może mieć związek z zaginięciem Polki

Atlas aborcji w EuropiePolska na dnie rankingu dot. aborcji w Europie. Za nami mikropaństwa

Kobieta przed zniknięciem zgłosiła na policji groźby i przemoc ze strony męża 

W sierpniu 2021 roku Beata Ratzman wystąpiła o rozwód i starała się o uzyskanie wyłącznej opieki nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony męża. Mężczyzna miał grozić i stosować przemoc wobec kobiety, jednak dwa tygodnie temu sąd odrzucił wniosek, ponieważ 49-latek nie był wcześniej notowany. Zaginiona twierdziła, że była ofiarą przemocy od 2016 roku. 

Dziewczynki w szkole w Afganistanie, 12 wrześniaAfganistan. Kobiety nie będą mogły studiować. "Najpierw islam"

***************

Potrzebujesz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Więcej o: