Korea Południowa. Koniec z jedzeniem mięsa z psów? Prezydent: To powód do wstydu

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in zapowiedział, że chce skończyć z tradycją spożywania psiego mięsa. W tej sprawie konsultował się już z premierem. Zdaniem prezydenta spożywanie mięsa z psów jest powodem do wstydu.

Jak informuje "The Guardian", Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in dąży do wprowadzenia zakazu spożywania psiego mięsa. Ten temat miał poruszyć w czasie cotygodniowej rozmowy z premierem.  - Czy to nie najwyższy czas, by rozważyć zakaz konsumpcji psiego mięsa? - zapytał szefa rządu.

Kim Jo Dzong Koniec wojny na Półwyspie Koreańskim? Siostra Kim Dzong Una stawia warunki

W jego ocenie spożywanie mięsa z psów jest powodem do wstydu. Wprowadzenie zakazu w ocenie prezydenta pozwoli na usprawnienie systemu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. "The Guardian" powołując się na badania informuje, że Koreańczycy spożywają rocznie około miliona psów

Zobacz wideo Słowacka policja pokazuje, jak szkoli psy policyjne

Obecne przepisy zabraniają okrucieństwa w czasie uboju psów i kotów. Temat ten od kilku lat dzieli koreańskie społeczeństwo. Coraz więcej mieszkańców Korei Południowej uważa spożywanie psiego mięsa za znęcanie się nad zwierzętami, a nie tradycję.

Korea Południowa. Żona ambasadora poczuła się dotknięta. Pobiła się z zamiataczem ulic, bo trącił ją szczotką (zdjęcie ilustracyjne) Korea Płd. Ambasadorowa poczuła się dotknięta. Pobiła się z zamiataczem ulic

"The Guardian" przypomina, że Moon Jae-in jest znanym miłośnikiem psów. W Błękitnym Domu mieszka z kilkoma psami, a jednego z nich adoptował w czasie trwania kampanii wyborczej. 

Więcej o: