Niemcy. Zabójstwo 16-letniej Wiktorii z Polski. Podejrzanym 15-letni znajomy dziewczyny

15 września w saksońskim miasteczku Großröhrsdorf zamordowana została 16-letnia Wiktoria z Gorzowa Wielkopolskiego. Zabójstwo to poruszyło lokalną społeczność, która zaczęła na własną rękę szukać sprawcy. W czwartek 23 września funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy chłopak ma 15 lat. Był znajomym nieżyjącej dziewczyny.

15-latek, który jest podejrzany o zabójstwo 16-letniej Polki, to Niemiec z Großröhrsdorf - poinformowała lokalna prokuratura. W czwartek rano chłopak został zatrzymany, a służby przeszukały jego mieszkanie. Nastolatek zostanie postawiony przed sędzią śledczym. Rodzice Wiktorii powiedzieli swojemu adwokatowi, że byli zszokowani wiekiem aresztowanego. Wiadomo, że podejrzany i ofiara znali się. Motywy zbrodni wciąż nie są znane. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zabójstwo 16-letniej Wiktorii. Darczyńcy zrzucili się na transport ciała do Polski

16-letnia Wiktoria z Polski została zaatakowana w zeszłym tygodniu na podwórzu garażowym w Grossroehrsdorf w Saksonii. Sprawca użył noża, zadając dziewczynie poważne obrażenia. Choć natychmiast udzielono jej pierwszej pomocy i przystąpiono do reanimacji, nie udało się  jej uratować. 16-latka zmarła w szpitalu. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci były rany kłute. Według niemieckiej gazety "Bild" ciało Wiktorii ma zostać przewiezione do jej rodzinnego miasta, gdzie odbędzie się pogrzeb. Koszty związane z transportem zwłok zostaną pokryte m.in. dzięki darczyńcom, którzy zrzucili się na ten cel poprzez portal zrzutka.pl.

Gabby Petito nie żyje. Znalezione w parku narodowym ciało należy do blogerkiSprawa Gabby Petito. Na jaw wychodzą kolejne informacje

"Wiktoria zostawiła w domu swoją siedmioletnią siostrę, która codziennie pyta, kiedy wróci Wiktoria. Koszta sprowadzenia Wiktorii przekraczają nasze możliwości. Chcemy, aby pochowana została w swoim rodzinnym mieście, w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie się urodziła i wychowywała. Ma tu dziadków, najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych. [...]  Kto choć trochę znał Wiktorię, wie, jaka ona była. Pogodna, uśmiechnięta. Swoimi rękami wynosiłam ją ze szpitala po porodzie i własnymi rękami ją sprowadzę do domu" - napisała ciocia zmarłej dziewczyny w opisie zbiórki. Zrzutka została już zamknięta. Udało się zebrać ponad 16 tys. zł.

Kolejna sprawa przeciwko Polsce. KE kieruje wniosek do TSUEKolejna sprawa przeciwko Polsce. KE kieruje wniosek do TSUE

Zabójstwo 16-latki wywołało wielkie poruszenie w niemieckim miasteczku, a adwokat rodziców Wiktorii wystosował apel do lokalnej społeczności, prosząc o zachowanie spokoju. Nazwiska i zdjęcia domniemanych podejrzanych zostały udostępnione w grupach w aplikacji WhatsApp - bez żadnych konkretnych wskazówek ani dowodów. Policja musiała nawet chronić mężczyznę, który był szykanowany i narażony na niebezpieczeństwo ze strony lokalnej społeczności, która podejrzewała go o dokonanie zabójstwa - pisze dziennik.

Więcej o: