Duda na skandalicznej okładce "Mińskiej Prawdy", obok hasło "oprawca". "Skojarzenia z hitleryzmem"

Andrzej Duda znalazł się na okładce białoruskiego dziennika. Na fotografii przedstawiającej prezydenta Polski umieszczono kod kreskowy i to w takim miejscu, że grafika jednoznacznie kojarzy się z Adolfem Hitlerem.
Zobacz wideo Arłukowicz ws. śmierci na granicy: Oczekuję od premiera jasnych wyjaśnień

"Białoruska propaganda w nagonce na Polskę sięga już po skojarzenia z hitleryzmem i okupacją niemiecką ("policai", "karatieli")" - napisał na Twitterze dziennikarz "DGP" Michał Potocki. W kolejnym wpisie zaznacza, że udostępniona na zdjęciu okładka pochodzi z "gazety państwowej" - dziennik "Mińska Prawda" wydawany jest bowiem przez władze obwodu mińskiego na Białorusi.

Andrzej Duda na okładce białoruskiej gazety. Dziennikarze sięgnęli po skojarzenia z Hitlerem

Powyżej zdjęcia widnieje hasło "Oprawca!". Na fotografii znajduje się też kod kreskowy umieszczony pod nosem prezydenta Andrzeja Dudy, który imituje charakterystyczny wąsik Adolfa Hitlera. "Jak Polska walczy z migrantami i co w takiej sytuacji robią nasi pogranicznicy" - pisze obok białoruska gazeta.

Na okładce znajduje się też informacja, że prezydent wprowadził stan wyjątkowy na granicy z Białorusią już 2 września. Pojawia się też kwestia podana do wiadomości przez białoruską Straż Graniczną, że rzekomo polscy pogranicznicy przegonili z granicy kobiety z dziećmi. "Za nieposłuszeństwo - śmierć" - napisali dziennikarze na okładce gazety.

Andrzej Duda na sesji ONZDuda na forum ONZ o Białorusi. "Atak hybrydowy na granice"

Jak podaje portal rp.pl, materiału udostępnionego w internetowym wydaniu magazynu nie można przeczytać. Komputery z polskim adresem IP mają blokowany dostęp do dziennika.

Dziennikarz Michał Potocki przypomina natomiast na Twitterze, że nie jest to pierwsza bardzo kontrowersyjna okładka "Mińskiej prawdy". Wcześniej na pierwszej stronie znalazła się grafika z duchownymi, gdzie jeden z księży wygina krzyż w znak swastyki.

Emmanuel Macron przedstawiony jako Adolf HitlerFrancja. Emmanuel Macron jako Adolf Hitler na bilbordzie. Będzie pozew

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Duda na skandalicznej okładce "Mińskiej Prawdy", obok hasło "oprawca". "Skojarzenia z hitleryzmem"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl