Wielka Brytania. Zagadka rozwiązana. Boris Johnson w końcu powiedział, ile ma dzieci

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson od lat unikał rozmów na temat życia rodzinnego. Po latach zdradził, ilu pociech się doczekał.

Premier Wielkiej Brytanii podczas wywiadu dla telewizji NBC przyznał, że ma sześcioro dzieci. Nie obyło się też bez pytania, jak Johnson łączy obowiązki ojca z rządzenia krajem. - To fantastyczne. Jest mnóstwo pracy. Jest mnóstwo pracy, ale uwielbiam to, absolutnie to uwielbiam i chcę, żebyś wiedziała, że zmieniam mnóstwo pieluch - powiedział Boris Johnson dziennikarce NBC.

Zobacz wideo Oko na świat. Co zmieni się dla nas po brexicie?

Pod koniec roku Boris Johnson zostanie ojcem po raz siódmy 

Boris Johnson doczekał się czwórki dzieci ze swoją drugą żoną Mariną Wheeler, z którą rozwiódł się w ubiegłym roku. Premier Wielkiej Brytanii ma również nieślubne dziecko z konsultantką Helen Macintyre. A w kwietniu 2020 roku jego obecna żona Carrie Johnson urodziła ich syna Wilfreda. W sierpniu 2021 roku Carrie poinformowała na swoim Instagramie, że ponownie spodziewa się dziecka i dodała, że wcześniejszą ciążę poroniła.

 

O liczbę dzieci Boris Johnson był również pytany na antenie radia LBC przed wyborami w 2019 roku. Wówczas, mimo nacisków dziennikarza, nie udzielił odpowiedzi. - Myślę, że ludzie chcą usłyszeć, jakie mamy plany - powiedział wtedy dziennikowi "The Guardian". I dodał "bardzo kocham moje dzieci, ale nie startują w tych wyborach i dlatego nie zamierzam tego komentować".

Gabby Petito nie żyje. Znalezione w parku narodowym ciało należy do blogerkiGabby Petito nie żyje. Znalezione w Wyoming ciało to zwłoki blogerki

Zmiany w brytyjskim rządzie 

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprowadził we wrześniu reorganizację gabinetu. Nową ministerką spraw zagranicznych została Elisabeth Truss - wcześniej szefowa resortu handlu, a to stanowisko objęła Anne-Marie Trevelyan. Ministrem sprawiedliwości i wicepremierem został Dominic Raab, który wcześniej stał na czele resortu spraw zagranicznych. Ministrem edukacji został Nadhim Zahavi, a szefem resortu społeczności i samorządów oraz ministrem w gabinecie premiera został Michael Gove. Z kolei Nadine Dorries stanęła na czele ministerstwa kultury, mediów i sportu.

76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZTalibowie chcą przemówić w Nowym Jorku. Komisja ONZ ma podjąć decyzję

Więcej o: