Gabby Petito nie żyje. Znalezione w Wyoming ciało to zwłoki blogerki

FBI potwierdziło, że znaleziono w Parku Narodowym Grand Teton to ciało zaginionej pod koniec sierpnia Gabby Petito. Policjanci poszukują teraz jej narzeczonego Briana Laundriego, który wrócił sam z ich wspólnej wyprawy po USA, a następnie odmówił współpracy z policją i zniknął.

Jak podaje "The Guardian", koroner hrabstwa Teton, Brent Blue oświadczył, że znalezione w ubiegłą niedzielę na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton zwłoki młodej kobiety należą do Gabby Petito. Koroner dodał, że 22-latka padła ofiarą zabójstwa, ale na ten moment nie ujawnił dokładnej przyczyny śmierci blogerki.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Gabby Petito nie żyje. FBI szuka narzeczonego blogerki. Brian Laundrie wrócił sam z ich wspólnej wyprawy

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poszukuje teraz narzeczonego 22-latki, z którym podróżowała po Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna wrócił sam do domu 1 września, kilka dni po tym, jak matka zaginionej otrzymała od dziewczyny ostatnią wiadomość. 11 września rodzina zgłosiła zaginięcie Gabby, a policja rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania.

Świadkowie ostatni raz widzieli Petito 24 sierpnia, gdy wychodziła z hotelu w Salt Lake City. Następnego dnia opublikowała swoje ostatnie zdjęcie w mediach społecznościowych.

Zaginiona Gabby PetitoOstatnie wiadomości od Gabby zaniepokoiły jej matkę. Wysyłał je partner?

Brian Laundrie po powrocie do domu wynajął adwokata i odmówił współpracy z policją. Na obecną chwilę nie wiadomo, gdzie ukrywa się 23-latek. W ubiegły piątek także jego rodzina zgłosiła zaginięcie chłopaka. Policja wszczęła więc poszukiwania Laundriego, które skupiły się na terenie objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve w hrabstwie Sarasota - to właśnie tam według jego rodziców, 23-latek miał udać się na samotną wędrówkę. Około 75 proc. obszaru poszukiwań znajduje się pod wodą.

Gabby Petito nie żyje. Na ostatnich nagraniach widać jak płacze po kłótni z narzeczonym 

Największe emocje w mediach budzą ostatnie informacje dotyczące możliwego konfliktu Gabby Petito z jej narzeczonym. Policja kilka dni temu opublikowała nagranie, na którym widać zapłakaną 22-latkę. Dziewczyna i jej chłopak przyznali w rozmowie z funkcjonariuszami, że doszło między nimi do rękoczynów. Na twarzy 23-latka widoczne były także zadrapania. Policja poradziła im rozdzielić się na jedną noc, co też mieli zrobić.

Zaginięcie Gabby PetitoGabby Petito nie żyje? Jest wideo sprzed zaginięcia

Z kolei Miranda Baker, która przejeżdżała przez stan Wyoming ze swoim chłopakiem, twierdzi, że 29 sierpnia spotkała Briana Laundriego, który szukał autostopu. W drodze wspomniał im o narzeczonej, która zajmuje się pisaniem bloga i promowaniem ich podróży w mediach społecznościowych. Baker zauważyła jednak, że jak na osobę, która miała podróżować samotnie, 23-latek nie miał ze sobą namiotu czy innego ekwipunku i był "zbyt czysty".

Więcej o: