Sprawa Gabby Petito. Przeszukanie FBI w domu narzeczonego blogerki

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze poinformowało w poniedziałek o przeszukaniu prowadzonym w domu należącym do Briana Laundriego, narzeczonego 22-letniej blogerki Gabby Petito. Kobieta zaginęła pod koniec sierpnia, FBI podało w niedzielę, że odnaleziono szczątki osoby przypominającej 22-latkę. Nie wiadomo, gdzie znajduje się obecnie Brain Laundrie.

FBI poinformowało w poniedziałek o zatwierdzonym przez sąd przeszukaniu w domu Briana Laundriego w North Port na Florydzie. Jak podkreślono, udostępnienie większej liczby informacji nie jest możliwe ze względu na trwające śledztwo.

Prawnik Laundriego poproszony przez telewizję WTSP o komentarz odmówił wypowiedzi.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie Gabby Petito

22-letnia Gabrielle "Gabby" Petito w lipcu wybrała się ze swoim o rok starszym narzeczonym Brianem Laundriem na kilkumiesięczną wyprawę po Stanach Zjednoczonych vanem przerobionym na kampera. Podróż relacjonowała w sieci. Ostatni raz kontaktowała się z bliskimi pod koniec sierpnia, będąc w okolicach Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming.

Zaginięcie Gabby PetitoSprawa Gabby Petito. FBI informuje o odnalezieniu ciała. Policja poszukuje jej partnera

Partner kobiety powrócił sam na Florydę 1 września. 10 dni później rodzina Gabby Petito zgłosiła zaginięcie 22-latki. Narzeczony kobiety odmawiał rozmów z policją, zatrudnił prawnika. Od kilku dni nie wiadomo, gdzie się znajduje.

Policja opublikowała nagranie pochodzące z połowy sierpnia, z którego wynika, że między Petito a Laundriem miało dojść do sprzeczki.

Zaginięcie Gabby PetitoGabby Petito nie żyje? Jest wideo sprzed zaginięcia

W niedzielę służby poinformowały o odnalezieniu w parku narodowym w Wyoming zwłok kobiety, przypominającej Gabby Petito. Policja w North Port podała w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego, że 22-latka nie żyje. Tymczasem FBI czeka jeszcze na oficjalne wyniki badań potwierdzających tożsamość znalezionej osoby.

Więcej o: