Sprawa Gabby Petito. FBI informuje o odnalezieniu ciała. Policja poszukuje partnera blogerki

FBI potwierdziło, że zwłoki, które zostały odnalezione w parku narodowym w Wyoming, odpowiadają opisowi blogerki Gabby Petito. Amerykańskie służby zastrzegają jednocześnie, że identyfikacja nie została wykonana w 100 procentach.

Ciało zostało odnalezione na terenie Lasu Narodowego Bridger-Teton w niedzielę. - Pełna identyfikacja nie została przeprowadzona, abyśmy mogli potwierdzić na 100 proc., że znaleźliśmy Gabby, ale powiadomiliśmy o odkryciu jej rodzinę - mówił cytowany przez Reutersa rzecznik FBI Charles Jones. Zwłoki zostały odnalezione nieopodal miejsca, w którym znajdował się porzucony samochód.

Zobacz wideo Widok jak z gry, a to nowy sprzęt żołnierzy USA

Sprawa Gabby Petito. Policja poszukuje jej chłopaka

22-letnia Gabby Petito podróżowała ze swoim o rok starszym chłopakiem Brianem Laundriem po Stanach Zjednoczonych. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie 11 września, gdy minęło kilkanaście dni od ostatniego kontaktu z dziewczyną. Policja uważa, że doszło do niego, gdy Gabby przebywała w Wyoming. Laundrie jest ostatnią znaną osobą, która widziała Petito, zanim zaginęła. Mężczyzna wrócił do domu sam 1 września, wynajął prawnika i nie chce rozmawiać z policją. Dziesięć dni później bliscy 22-latki zgłosili jej zaginięcie. 

16 września policja opublikowała nagranie z kontroli drogowej, którą para przeszła 12 sierpnia. Jak podkreślają funkcjonariusze, Petito i Laundrie byli pokłóceni. Według policjantów nie było jednak podstaw, by udzielać pomocy któremukolwiek z nich. 

Od kilku dni z Laundriem nie ma żadnego kontaktu. Poszukuje go policja, która chce go przesłuchać w sprawie zaginięcia narzeczonej. Mężczyzna nie ma postawionych zarzutów i nie jest na razie podejrzany. Nie wiadomo, gdzie teraz jest.

Więcej o: