Rosja. COVID-19 w otoczeniu Putina. "Nie jedna, nie dwie, a kilkadziesiąt osób" zakażonych

Kilkadziesiąt osób z otoczenia Władimira Putina ma koronawirusa - informuje Agence France Presse. Rzecznik Kremla podkreślił, że mimo to, prezydent Rosji jest "absolutnie zdrowy".
Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Podczas rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonowem o stosunkach dwustronnych i kwestiach związanych z wydarzeniami w Afganistanie Władimir Putin powiedział, że jest zmuszony poddać się samoizolacji. We wtorek biuro prasowe Kremla poinformowało, że przyczyną samoizolacji prezydenta jest wykrycie przypadków zachorowań na COVID-19 w jego otoczeniu.

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow zapewnił później, że "prezydent jest absolutnie zdrowy" i jego samoizolacja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na jego pracę. Dodał, że decyzję o samoizolacji Putin podjął po spotkaniu z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem na Kremlu.

Z tego powodu w tym tygodniu Władimir Putin pracuje zdalnie. W spotkaniach bierze udział za pomocą połączeń wideo.

Władimir PutinRosja. Władimir Putin podda się samoizolacji

Kilkadziesiąt osób zakażonych

W czwartek Agence France Presse poinformowała, że "nie jedna, nie dwie, a kilkadziesiąt osób" z otoczenia Władimira Putina jest zakażonych koronawirusem. Uzyskały one pozytywne wyniki testów na COVID-19 jeszcze przed poddaniem się przez rosyjskiego prezydenta samoizolacji.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na terenie centrum targowego. Lublin, 22 kwietnia 2021Nieoficjalnie: Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa ostatniej doby

Więcej o: