Niemcy. Umorzono śledztwo ws. zabójstwa polskiego kierowcy. Sprawca był niepoczytalny

Jak donosi RMF FM, niemiecka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa polskiego kierowcy w niemieckim Hof w Bawarii. Sprawcę, który ranił kierowcę nożem, uznano za niepoczytalnego.

Do zabójstwa polskiego kierowcy doszło na początku lipca, na dworcu autobusowym w niemieckim Hof. W ramach postoju zatrzymały się tam dwa autokary należące do polskiego biura podróży, a turyści opuścili pojazdy.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 29-letniego Krystiana W. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa swojej żony Karoliny

Polski kierowca zamordowany w Niemczech. Został raniony nożem

Jak relacjonował wówczas portal Frankenpost.de, doszło tam do kłótni kilku pasażerów z 43-letnim mieszkańcem Saksonii. Mężczyzna miał następnie lekko zranić jedną ze stojących w pobliżu osób z grupy turystów.

Rosyjskie śmigłowce podczas zmasowanego desantuNATO atakuje, Rosja rusza z odsieczą. O to chodzi w Zapad-21

Sytuację zauważył 63-letni kierowca autobusu, który niezwłocznie zareagował i chciał pomóc napastowanym pasażerom pojazdu. Niestety napastnik ranił go nożem z 8-centymetrowym ostrzem - celował w szyję. Kierowca zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Został jednak szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy policji niedaleko miejsca zbrodni. Rozpoczęło się śledztwo, przesłuchano świadków.

Prokuratura umorzyła sprawę, a napastnik trafi do zakładu dla osób chorych psychicznie

Jak podaje RMF FM, śledztwo w sprawie zabójstwa polskiego kierowcy w Hof zostało umorzone przez niemiecką prokuraturę. 43-letni napastnik został przez biegłych uznany za osobę niepoczytalną. Biegli nie mają wątpliwości co do tego, że w momencie ataku z nożem mężczyzna miał zaburzoną poczytalność.

Angela MerkelUnia Europejska większa o 6 krajów? Merkel o "geostrategicznym interesie"

Napastnik pochodzi z Saksonii, ma na imię Ringo. W związku z oceną biegłych nie będzie sądzony za zbrodnię, której się dopuścił, a w sądzie znalazł się wniosek o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie dla osób chorych psychicznie.

Więcej o: