Macedonia Północna. Pożar w szpitalu covidowym. Nie żyje 10 osób. Ofiar może być więcej

W pożarze szpitala covidowego w Macedonii Północnej zginęło co najmniej 10 osób. "Lekarze walczą o życie rannych, życzę im szczęścia i pozostaję dziś myślami z nimi" - napisał na Twitterze macedoński minister zdrowia Venko Filipcze.

"W Tetowie doszło do wypadku, w którym zginęło kilka osób. Jak dotąd potwierdzono śmierć dziesięciu osób w pożarze, ale liczba ta może wzrosnąć. To bardzo smutny dzień, składam rodzinom najgłębsze kondolencje" - napisał w nocy ze środy na czwartek (9 września) szef resortu zdrowia Venko Filipcze.

Zobacz wideo Pożary pustoszą góry na terenie Kosowa

Pożar szpitala w Macedonii Północnej. Zginęło co najmniej 10 osób

Pożar wybuchł w szpitalu covidowym w mieście Tetovo, położonym w północno-zachodniej części Macedonii Północnej. Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać, jak duże płomienie wydostają się z okien szpitala, a wokół unoszą się kłęby czarnego dymu. Do wybuchu pożaru miało dojść w środę wieczorem koło godziny 21:00 czasu lokalnego. BBC podaje, że strażacy ugasili go w niecałą godzinę. 

 

Jak poinformował macedoński szef resortu zdrowia, poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Skopje, gdzie zostali objęci fachową opieką. "Lekarze walczą o życie rannych, życzę im szczęścia i pozostaję dziś myślami z nimi. Apeluję do mediów i obywateli, aby nie spekulowali liczbami. Wszystkie potwierdzone informacje przekażemy w odpowiednim czasie" - zapewnił na Twitterze minister Venko Filipcze. 

Insiderpaper.com poinformował, że w pożarze zginęło 15 osób, jednak macedoński rząd nie potwierdził tych informacji. 

Zdjęcie obrażeń torturowanych dziennikarzyTalibowie brutalnie stłumili protesty kobiet. Dziennikarzy torturowano

Premier Macedonii Północnej: Cały rząd jest zaangażowany w szybkie wyjaśnienie tej sytuacji

Premier Zoran Zaev złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar pożaru i zapewnił, że zostaną ustalone przyczyny jego powstania. "To naprawdę tragiczne wydarzenie i zapewniam, że cały rząd jest zaangażowane w szybkie wyjaśnienie tej sytuacji" - napisał w komunikacie opublikowanym na Facebooku Zoran Zaev.

Trzęsienie ziemi w MeksykuSilne trzęsienie ziemi w Meksyku. Panika w stolicy, nie żyje jedna osoba

Więcej o: