Rosyjski minister Jewgenij Ziniczew zginął podczas ćwiczeń. Ratował tonącego

Rosja. W trakcie międzyresortowych ćwiczeń zmarł generał rosyjskiej armii, minister obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków katastrof naturalnych Jewgienij Ziniczew. Wcześniej był ochroniarzem Władimira Putina.
Zobacz wideo Komorowski: Chrońmy granice, a jednocześnie rozwiązujmy problem natury humanitarnej

Do zdarzenia doszło w trakcie resortowej sesji zdjęciowej. Jeden z operatorów poślizgnął się i spadł ze skarpy. Minister, próbując go ratować, uderzył głową w głaz i zmarł w wyniku urazu czaszkowego. Według rosyjskich mediów, mężczyzna którego, starał się uratować, również zginął.

"Z przykrością informujemy, że podczas służby w Norylsku na międzyresortowych ćwiczeniach ochrony strefy arktycznej przed nagłymi wypadkami, ratując życie człowieka, tragicznie zmarł minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew" - poinformowała służba prasowa resortu.

Nie żyje rosyjski minister

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął dochodzenie, a na miejsce zdarzenia skierował śledczych. Szef ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych przyleciał do Kraju Krasnojarskiego we wtorek. Celem wizyty był nadzór nad ćwiczeniami ratowniczymi w strefie arktycznej.

Odwiedził między innymi Arktyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, a także sprawdził postępy w budowie remizy strażackiej w Norylsku.

Jewgienij Ziniczew miał 55 lat. Był ministrem od 2018 roku.

 

Więcej o: