Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. Panika w stolicy i wiele uszkodzonych budynków, nie żyje jedna osoba

Do silnego trzęsienia ziemi doszło na południowym zachodzie Meksyku. Według wstępnych doniesień zginęła jedna osoba. Żywioł uszkodził wiele budynków, ale prezydent kraju podkreśla, że straty nie są wielkie.
Zobacz wideo Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Miasto Petrinja zostało zrujnowane

Wstrząsy, których epicentrum znajdowało się w miejscowości Guerrero w pobliżu Acapulco, miały magnitudę 7. Doszło do nich na niewielkiej głębokości - około 12 kilometrów. W tym znanym kurorcie i jego okolicy zostało uszkodzonych wiele budynków. Niektóre drogi zostały zablokowane przez połamane drzewa i obrywy skalne.

Trzęsienie ziemi w Meksyku. Przerwano dostawy prądu

Trzęsienie wywołało panikę w stolicy kraju - mieście Meksyk. Zatrzęsły się tam budynki, a mieszkańcy wybiegli na ulice. W południowej części miasta doszło do przerw w dostawie prądu. Burmistrzyni miasta Claudia Sheinbaum zapewniła, że trwają prace nad przywróceniem zasilania. Mimo padającego deszczu część lokatorów bała się powrócić do nieoświetlonych mieszkań.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że mimo gwałtownego przebiegu skala zniszczeń nie jest wielka.

Trzęsienia ziemi nie są rzadkością w Meksyku ze względu na jego położenie. We wrześniu 2017 roku kraj nawiedziły dwa poważne trzęsienia, a 19 września 1985 roku wstrząs o sile 8,0 zabił około 9,5 tys. osób w Meksyku i jego okolicach. To trzęsienie spowodowało zmiany w przepisach budowlanych - przypomina CNN.

Więcej o: