Talibowie oskarżani o zabójstwo ciężarnej policjantki. Mieli to zrobić na oczach jej rodziny

Talibowie są oskarżani o morderstwo funkcjonariuszki policji. Kobieta była w ciąży. Popełnienie zbrodni zarzuca im syn kobiety. Organizacja bojowników przekonuje, że oskarżenia są nieprawdziwe. Rzecznik Talibanu informuje, że w sprawie toczy się śledztwo.

Sprawę opisuje CNN. Do zabójstwa Negar Masoomi doszło w sobotę, w prowincji Ghor. Fakt, że doszło do zbrodni potwierdził jeden z lokalnych dziennikarzy.

Zobacz wideo Talibowie rozgonili kobiety protestujące w Kabulu

Afganistan. Talibowie oskarżani o zabójstwo ciężarnej policjantki

Jednocześnie CNN dotarło do nagrania, w którym syn zamordowanej opowiada o tragicznym zdarzeniu. Kobieta pracowała w miejscowym więzieniu, była w ósmym miesiącu ciąży.

Syn kobiety oskarża o o zabójstwo talibów. Z jego relacji wynika, że talibowie weszli do ich rodzinnego domu. Następnie wyprowadzili na zewnątrz jej synów i związali. - Zabili naszą matkę na naszych oczach. Zabili ją nożem - powiedział mężczyzna. W związku z tym, że kobieta była w ciąży, mężczyzna zarzucił talibom dwa zabójstwa. 

Przeciwnicy talibów w Pandższirze Przywódca Narodowego Frontu Oporu wzywa do powstania przeciw talibom

Rzecznik Talibanu, cytowany przez CNN, odrzucił te oskarżenia. - Ona nie została zabita przez mudżahedinów Islamskiego Emiratu, ale prawdopodobnie z powodu osobistej wrogości - powiedział. Dodał, że śledztwo w tej sprawie trwa. 

Andrzej Duda Szef gabinetu Dudy o "lex TVN": Prezydent jest gotowy zawetować tę ustawę

Więcej o: