ISIS twierdzi, 瞠 wystrzeli這 rakiety w kierunku lotniska w Kabulu. Pociski przechwyci這 wojsko USA

Tak zwane Pa雟two Islamskie twierdzi, 瞠 to ono stoi za atakiem rakietowym na lotnisko w stolicy Afganistanu, Kabulu. ISIS w komunikacie przekazanym mediom pisze, 瞠 ostrzela這 port w Kabulu sze軼ioma rakietami. Wszystkie rakiety mia造 zosta przechwycone przez systemy wojsk USA, kt鏎e pozostaj jeszcze w Afganistanie.

Przypuszcza się, że mógł to być odwet lokalnej filii ISIS za zabicie przez Amerykanów kilku jej członków w ostatnich dniach. Reuters podaje, że przechwycenie pocisków przez amerykański system antyrakietowy potwierdził jeden z urzędników USA.

Zobacz wideo Ambasador Afganistanu dziękuje Polsce za pomoc przy ewakuacji

ISIS przyznało się do ataku na lotnisku w Kabulu. Pociski przejął system antyrakietowy

Według źródeł agencji najważniejsi przedstawiciele dyplomacji Stanów Zjednoczonych w Afganistanie zostali w poniedziałek ewakuowani z Kabulu. Reuters także informuje, że do wystrzelenia rakiet przyznało się Pa雟two Islamskie

Ośrodek dla uchodźców w Dębaku.Ministerstwo Zdrowia dementuje informację o śmierci dziecka z Afganistanu

W miniony czwartek lokalna filia ISIS dokonała zamachu na rejon portu lotniczego, przy którym tłoczyły się tłumy Afgańczyków. Zginęło ponad 200 osób, w tym 13 amerykańskich żołnierzy. W odpowiedzi USA najpierw zabiły dwóch członków grupy, którzy mieli zaplanować zamach, a wczoraj zbombardowały samochód innych bojowników, którzy mieli jechać w kierunku lotniska z ładunkami wybuchowymi.

W niedzielę prezydent USA Joe Biden poinformował, że dowódcy przekazali mu informację o dużym prawdopodobieństwie kolejnego ataku terrorystycznego w Afganistanie w ciągu najbliższych 24-36 godzin. - Poleciłem potraktowanie jako priorytetu bezpieczeństwa naszych sił i zapewnienie im wszelkich niezbędnych środków ochrony - stwierdził.

Laboratorium / zdjęcie ilustracyjneRPA. Zidentyfikowany nowy wariant SARS-CoV-2

Wi璚ej o: