Afganka zaczęła rodzić na pokładzie samolotu ewakuacyjnego. Pilot musiał obniżyć wysokość samolotu

Afganka urodziła dziecko na pokładzie amerykańskiego samolotu, którym była ewakuowana do Niemiec. Podczas porodu wystąpiły komplikacje, dlatego pilot zdecydował się obniżyć wysokość maszyny.

Informacja ta została podana na Twitterze sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Ciężarna kobieta podróżowała z rodziną z Afganistanu do amerykańskiej bazy lotniczej w Ramstein w Niemczech, gdzie ląduje część z amerykańskich samolotów ewakuacyjnych.

Afganistan. Specjalna jednostka policji maszeruje przez miasto Qalat w prowincji Zabul w Afganistanie.Afganistan. Szwadrony śmierci szukają współpracowników USA

Afganka urodziła córeczkę na pokładzie amerykańskiego samolotu. "Są w dobrym stanie"

W trakcie lotu kobieta zaczęła rodzić. Niestety podczas porodu wystąpiły komplikacje, o których powiadomiono pilota jednostki. "Dowódca samolotu zdecydował się na obniżenie wysokości, aby zwiększyć ciśnienie powietrza w samolocie, co pomogło ustabilizować i uratować życie matki" - napisało na Twitterze Dowództwo Lotnictwa Transportowego.

Po wylądowaniu samolotu na pokład weszli amerykańscy medycy wojskowi, którzy przyjęli poród. "Dziewczynka i matka zostały następnie przetransportowane do pobliskiej placówki medycznej. Są w dobrym stanie" - przekazało amerykańskie wojsko, udostępniając zdjęcia, na których widać, jak Afganka opuszcza samolot.

Państwa Unii Europejskiej oraz NATO od kilku dni ewakuują swoich obywateli, a także Afgańczyków współpracujących z ambasadami z Afganistanu.

Zobacz wideo Talibowie przejęli władzę w Afganistanie

W niedzielę po godzinie 7 na lotnisku im. Chopina w Warszawie wylądował szósty już samolot LOT z osobami ewakuowanymi z Afganistanu. Na pokładzie znalazło się około 80 osób. Wcześniejsze jednostki przewiozły do Polski około 260 osób. Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wszyscy Polacy, którzy zgłosili się do resortu, zostali już ewakuowani.

Więcej informacji na temat sytuacji w Afganistanie można znaleźć w artykułach:

Więcej o: