Prezes Discovery zapowiada walkę o TVN. "Nie mamy zamiaru sprzedawać ani odchodzić"

Prezes Discovery Jean-Briac Perrette zapowiedział, że jego korporacja będzie walczyła, aby utrzymać kontrolę nad stacją TVN. - Widzimy ogromne wsparcie ze strony rządu USA i ogromne wsparcie ze strony UE - podkreślił.

Sprawę przyjętej przez polski Sejm nowelizacji o radiofonii i telewizji opisała w piątek agencja AP. W depeszy "lex TVN" komentuje Jean-Briac Perrette, prezes zarządu Discovery. Perrette poinformował, że TVN jest obecnie wyceniany na 3 mld dolarów. Podkreślił, że firma ma wobec swoich akcjonariuszy obowiązek obrony ich interesów.

Zobacz wideo Morawiecki o "lex TVN": Nasze argumenty są przeinaczane i tego echa docierają za ocean

Prezes Discovery: Nie mamy zamiaru sprzedawać ani odchodzić

- Nie mamy zamiaru sprzedawać ani odchodzić - powiedział prezes. Perrette wezwał USA i państwa europejskie do interwencji. Podkreślił przy tym, że niezależność mediów i przetrwanie demokracji w strategicznym regionie Europy środkowej jest obecnie w "punkcie krytycznym". - Widzimy ogromne wsparcie ze strony rządu USA i ogromne wsparcie ze strony UE - powiedział. - Problem w tym, że polski rząd jest ideologicznie zdeterminowany - dodał. Perrette przyznał, że dotychczasowe wsparcie "nie były wystarczające". 

Policja/zdjęcie ilustracyjneNowa wersja "laguna", tym razem z Mazowsza. Zgłoszenie o niedźwiedziu

Prezes Discovery przyznał w AP, że firma ma alternatywne plany ratowania swojej inwestycji, ale nie zdradził szczegółów. 

Odnosząc się do samego procedowania ustawy w Polsce, Perrette ocenił, że "to skręca w bardzo złym kierunku". - Teraz w ciągu 30 do 45 dni zostanie podjęta decyzja - powiedział. 

"Lex TVN" przyjęte przez Sejm

W środę Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada zmiany w przepisach dotyczących przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Nowe przepisy umożliwiają przyznanie koncesji jedynie takim podmiotom, których siedziba jest w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego niezależnym od osób, instytucji czy firm zagranicznej spoza tego obszaru. Nowelizacja trafi teraz pod obrady Senatu.

Abp Polak pisze do bp. Długosza. Abp Polak pisze do bp. Długosza. "Wypowiedź domaga się przeprosin"

Więcej o: