Wielka Brytania. Pasażer spóźnił się na lot do Polski. Postanowił "dogonić" samolot taśmą bagażową

34-letni pasażer spóźnił się na lot z Wielkiej Brytanii do Polski. Zdenerwowany swoją pomyłką postanowił wskoczyć na taśmę bagażową i tą drogą dostać się na pokład. Mężczyznę zatrzymała policja.

Pasażer lotniska w brytyjskim regionie East Midlands spóźnił się około 35 minut na poranny lot do Polski. Mężczyzna miał być poirytowany, gdy zorientował się podczas check-inu, że jest spóźniony. Wówczas postanowił wspiąć się na taśmę bagażową, by za jej pośrednictwem dostać się do samolotu.

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Policja wyprowadziła 34-latka z lotniska w związku z bezprawnym wtargnięciem w miejsce objęte ochroną. Rzecznik East Midlands Airport poinformował, że pasażer został zatrzymany w związku z naruszeniem środków bezpieczeństwa.

Zdarzenie zostało sprawnie rozwiązane przez policję na lotnisku, nie doszło do zakłócenia lotu. Jednocześnie policja wydaje się podchodzić do sprawy z humorem - w mediach społecznościowych zamieszczono m.in. gify z filmu "Szklana pułapka", gdzie Bruce Willis czołgał się przez kanał wentylacyjny (dodatek do drugiej części filmu nosił tytuł "Chaos na taśmie bagażowej"), czy jadącego taśmą bagażową Stiga z "Top Gear".

Więcej o: