Phuket: Nie żyje turystka ze Szwajcarii. MSZ zaostrza środki bezpieczeństwa

Tajlandzkie służby prowadzą postępowanie ws. śmierci 57-letniej turystki ze Szwajcarii. Jej ciało zostało znalezione na wyspie Phuket w czwartek. MSZ Tajlandii podaje, że kobieta została zamordowana. Zaostrzone zostały środki bezpieczeństwa wobec turystów.

Jak podaje BBC, w czwartek na skałach w pobliżu wodospadu na wyspie Phuket znaleziono zwłoki 57-letniej kobiety. Według śledczych ciało leżało tam "co najmniej od trzech dni". 

Członek zespołu policji Kitirath Phanpetch powiedział w rozmowie z mediami, że na ciele kobiety widoczne były ślady siniaków. - Ciało przykrywała czarna tkanina, co sugeruje, że ktoś je tam umieścił, a przyczyna śmierci była nienaturalna - ujawnił.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.

Szef tajlandzkiego MSZ Don Pramudwinai przekazał ambasadorowi Szwajcarii kondolencje z powodu "zabójstwa Szwajcarki na wyspie Phuket". Potwierdził tym samym, że kobieta zginęła na skutek ataku.

Szef rządu Tajlandii nakazał "zaostrzenie środków bezpieczeństwa oraz zdrowia turystów na wyspie". Premier przekazał również służbom, by przyspieszyły śledztwo, a sprawców aresztowano. Na ten moment policja nie podaje szczegółowych informacji w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że badane są tropy dotyczące osób z rejestrami karnymi, a także pracujących na wyspie migrantów.

Tajlandia, Phuket (zdjęcie ilustracyjne)Tajlandia: Wyspa Phuket zamyka się na miejscowych turystów

Szwajcarka przyjechała na wyspę 13 lipca, w ramach programu, który umożliwiał zaszczepionym przeciw koronawirusowi, odwiedzać ten kraj bez konieczności odbywania kwarantanny. Kobieta zakwaterowała się w hotelu, który znajdował się około dwóch kilometrów od wodospadu. 

Więcej o: