Kryscina Cimanouska wylądowała w Wiedniu, wkrótce lot do Warszawy. Jej mąż dostał wizę humanitarną

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska przyleciała z Tokio do Wiednia - informują BBC i agencja Reutera. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wizę humanitarną otrzymał także mąż biegaczki.

Samolot z biegaczką na pokładzie wylądował na wiedeńskim lotnisku kilka minut po 15.00. Stamtąd Białorusinka ma udać się do Warszawy. Podczas popołudniowej konferencji Piotr Müller poinformował, że sportsmenka znajduje się pod opieką polskich służb dyplomatycznych.

Zobacz wideo Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Premier zapowiada konsekwencje

- Ze względów bezpieczeństwa nie chcemy przekazywać szczegółowych informacji nt. przylotu, miejsca. To wszystko wynika z procedur. Równolegle mąż pani Cimanouskiej otrzymał w tej chwili polską wizę humanitarną - powiedział.

Kryscina Cimanouska z polską wizą humanitarną

Po tym jak Kryscina Cimanouska skrytykowała władze białoruskiego związku sportowego, została wycofana z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Kazano jej się spakować i wywieziono ją na lotnisko. Tam biegaczka zgłosiła się do japońskiej policji, mówiąc, że boi się o swoje bezpieczeństwo. Sportsmenka później schroniła się na terenie polskiej ambasady w Tokio, gdzie otrzymała wizę humanitarną.

Piotr Müller Müller odpowiada samorządowcom. "Trafia zdecydowanie więcej środków"

Więcej o: