Wariant Delta w Wuhan - trzy przypadki. Chińczycy przetestują na koronawirusa całe miasto - 12 mln osób

Władze chińskie poinformowały we wtorek, że przeprowadzą testy na koronawirusa u wszystkich mieszkańców Wuhan. To 12 milionów osób. W mieście pojawiły się bowiem trzy przypadki zakażeń wariantem Delta.

W poniedziałek władze potwierdziły trzy nowe przypadki wariantu Delta w Wuhan - pisze Reuters.

Zobacz wideo Chiny, koronawirusowe sekrety i spiskowe teorie. "Trzeba się cofnąć do roku 2002"

Chiny przetestują na obecność koronawirusa całe Wuhan - 12 milionów mieszkańców

Jeden z urzędników powiedział, że w całym mieście przeprowadzane są testy, aby wykryć wszystkie bezobjawowe infekcje i zapewnić wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwo - pisze forbes.com. Oprócz Wuhan, Chiny wykryły nowe lokalne ogniska koronawirusa w pobliskich miastach Jingzhou i Huanggang, z których wszystkie zostały powiązane z przypadkami wykrytymi w chińskiej prowincji Jiangsu - powiedział cytowany przez Agencję Reutera Li Yang, wicedyrektor centrum kontroli chorób w Hubei. Wariant Delta miał dostać się do Jiangsu wraz z chorym pasażerem przylatującym z Rosji.

Mobilny punkt szczepień (zdjęcie ilustracyjne). Zamość. Podpalenie punktu szczepień i siedziby sanepidu.Pożar w punkcie szczepień w Zamościu. Kto podpalił? Są pierwsze doniesienia

Od tego czasu wiele miast w południowych Chinach i kilka na północy, w tym Pekin, zgłosiło nowe infekcje. Od 20 lipca, kiedy wykryto pierwsze infekcje w Nanjing, do 2 sierpnia, odnotowano w Chinach 414 przypadków zakażenia. 

Koronawirus w Chinach

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) zgłosiła we wtorek 90 nowych potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19. Od początku pandemii do 2 sierpnia 2021 roku Chiny odnotowały 93 193 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem i 4636 zgonów nim spowodowanych.

Szpital w Nowym Jorku w USA (zdjęcie ilustracyjne)USA. Lekarze zaniepokojeni nietypową falą infekcji wirusem RSV

Po początkowej epidemii władze kraju zastosowały rygorystyczne środki zapobiegające i wykonywały testy na dużą skalę. Wszystko po to, aby powstrzymać lokalnie rozprzestrzenianie się wirusa na cały kraj. Jednak pojawienie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta, może ponownie skłonić chińskie władze do stosowania restrykcyjnych lockdownów.

Więcej o: