Znaleziono ciało szefa Domu Białoruskiego w Kijowie. Policja: Został powieszony w parku

Ciało szefa Domu Białoruskiego na Ukrainie Witala Szyszowa zostało znalezione w jednym z kijowskich parków. Jak informuje ukraińska policja, mężczyzna został powieszony niedaleko swojego miejsca zamieszkania.
Zobacz wideo Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Premier zapowiada konsekwencje

Wital Szyszou zniknął wczoraj podczas joggingu, kontakt z aktywistą urwał się rano. Z telefonu szefa Domu Białoruskiego wykonano kilka głuchych telefonów. "Przeczesaliśmy okolicę, w której zwykle biegał, ale nie natrafiliśmy na żadne ślady Witala" - napisał w poniedziałek Dom Białoruski, cytowany przez Biełsat, w mediach społecznościowych. Znajomi aktywisty przekazali dziennikarzom portalu, że wcześniej Szyszou był śledzony podczas swoich porannych treningów.

Ambasador Polski w Japonii Paweł Milewski z Krysciną CimanouskąAmbasador RP w Japonii: Cimanouska ma się dobrze. W środę przyleci do Polski

Mężczyzna pomagał ludziom prześladowanym przez reżim Łukaszenki

Ukraińska policja wszczęła postępowanie karne na podstawie artykułu 115 Kodeksu Karnego Ukrainy (morderstwo z premedytacją) i sprawdzi wszystkie wersje, w tym upozorowane samobójstwo. "Pełen obraz wydarzeń zostanie ustalony po przesłuchaniach świadków, analizie nagrań wideo z kamer systemu Bezpieczne Miasto, badaniach i eksperymentach śledczych" - napisała w oświadczeniu policja. Kijowscy funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy znali Witala Szyszowa, o przekazanie informacji dotyczących ostatnich tygodni jego życia, jego stanu psychoemocjonalnego oraz ewentualnych zagrożeniach.

Szef Domu Białoruskiego w Kijowie aktywnie pomagał obywatelom Białorusi prześladowanym przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Pasażerowie czekają na odprawę (zdjęcie ilustracyjne)Ryanair dwukrotnie odleciał bez pasażerów. Chaos na lotniskach

Więcej o: