Informacje na temat zasad epidemicznych obowiązujących w Chorwacji można znaleźć m.in. na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ambasady RP w Zagrzebiu. Najnowsze wydane rozporządzenie chorwackiego rządu będzie obowiązywać do 15 sierpnia 2021.
Obowiązujące przepisy dla turystów podróżujących do Chorwacji mówią, że warunkiem wjazdu do Chorwacji z państw członkowskich UE lub państw strefy Schengen lub państw stowarzyszonych Strefy Schengen jest posiadanie unijnego certyfikatu COVID. Chorwacką granicę można przekroczyć także bez niego, jednak wówczas trzeba okazać jeden z poniższych dokumentów:
Powyższe wymogi nie dotyczą dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia. Istotne jest jednak to, że takie osoby muszą przekroczyć granicę z rodzicami lub opiekunami posiadającymi unijny certyfikat COVID, negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu.
Osoby, które nie spełniają żadnego z powyższych warunków, przy wjeździe na terytorium Chorwacji są automatycznie skierowane przez Policję Graniczną na dziesięciodniową kwarantannę. Ta może zostać skrócona po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego, wykonanego już na terenie Chorwacji.
Osoby, które w drodze do Chorwacji przejeżdżały przez kraje spoza Unii Europejskiej lub strefy Schengen mają obowiązek wykazania, że ich podróż do Chorwacji odbywała się bez zbędnego zatrzymywania się. Zasada ta nie dotyczy osób przejeżdżających przez Chorwację tranzytem oraz przyjeżdżających do tego kraju z ważnych przyczyn biznesowych lub rodzinnych.
"Osoby, które przyjeżdżają z Cypru, Rosji, Wielkiej Brytanii są zobowiązane przedłożyć negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny lub testu antygenowego nie starszy niż 48 godzin, niezależnie od tego czy są zaszczepione lub czy są ozdrowieńcami. Osoby, które przyjeżdżają z Brazylii, RPA, Zanzibaru są zobowiązane przedłożyć negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin i odbyć kwarantannę w wymiarze 14 dni, którą można skrócić po upływie 7 dni po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR" - czytamy na stronie Ambasady RP w Zagrzebiu.
Na terenie całej Chowacji nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego, na pocztach, dworcach, w bankach i kantorach oraz punktach usługowych (np. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych).