Wakacje 2021 - Tunezja. Jakie obostrzenia obowiązują? Czy trzeba zrobić test i przejść kwarantannę?

Co roku wielu Polaków decyduje się na spędzenie wakacji w malowniczej Tunezji. Sprawdź, czy jadąc tam na urlop, musisz wykonać test na koronawirusa. Zobacz, jakich obostrzeń należy przestrzegać.

Od 1 lipca 2021 roku, aby wjechać na terytorium Tunezji, trzeba okazać test PCR z kodem QR, który został wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Warto pamiętać, że dotyczy to także osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi oraz ozdrowieńców. 

Zobacz wideo Tunezyjska stacja RM FM wykorzystała dżingiel polskiej rozgłośni

Wakacje 2021 w Tunezji. Czy osoby zaszczepione muszą przejść kwarantannę?

Tunezja zwalnia z przymusowej kwarantanny osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Swoje szczepienie trzeba potwierdzić dokumentem, na którym widać daty podania poszczególnych dawek preparatu. Okazuje się, że z kwarantanny mogą zostać zwolnione także osoby, które jeszcze nie otrzymały wszystkich zaleconych dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. Takimi przywilejem zostali objęci turyści, którzy wcześniej chorowali na COVID-19. Muszą jednak mieć przy sobie dokument, który to potwierdzi.

W przypadku osób podróżujących do Tunezji, które nie zostały zaszczepione, nakładana jest 7-dniowa kwarantanna, którą można przejść we wskazanych przez władze obiektach. Kwarantanna może zostać skrócona, jeśli piątego dnia zostanie wykonany tekst i okaże się być negatywny. Z kwarantanny nie są zwolnione osoby, które otrzymały negatywny wynik testu i nie są zaszczepione

Wakacje w Tunezji. Jakie są obostrzenia? O czym warto pamiętać? 

W Tunezji na terenie całego kraju od 1 lipca obowiązuje godzina policyjna między godziną 20 a 5. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, od 2 czerwca 2020 r. tunezyjskie Ministerstwo Turystyki oraz Rzemiosła Artystycznego opublikowało Protokół Sanitarny dla Sektora Turystycznego Tunezji. Do najważniejszych wytycznych zawartych w dokumencie należą:

  • Obłożenie środków transportu wynosi do 50 proc. zajętych miejsc;
  • Obowiązuje nakaz zasłaniania maseczką ust oraz nosa w miejscach turystycznych;
  • Nakaz zachowania bezpiecznej odległości;
  • Zakaz spektakli w pomieszczeniach zamkniętych i w plenerze oraz imprez sportowych;
  • W każdym obiekcie turystycznym znajduje się lekarz i pielęgniarka;
  • Obłożenie w restauracjach i barach wynosi maksymalnie 50 proc., a dystans między stołami musi wynosić 2,5 metra; 
  • Między leżakami i parasolami musi być zachowany odstęp 2,5 metra; 
  • Na terenie basenów ograniczenie limitu osób w akwenie to (1 osoba na 3m2).
Więcej o: