Rosja. Niedźwiedź zaatakował turystów w parku na Syberii. Rozszarpał mężczyznę na oczach jego przyjaciół

W syberyjskim parku narodowym doszło do tragedii. 42-letni turysta z Moskwy został zaatakowany i rozszarpany przez niedźwiedzia. Ciała mężczyzny jak dotąd nie odnaleziono. Park został tymczasowo zamknięty.
Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

Do ataku doszło w parku narodowym Ergaki w rosyjskim Krasnojarsku. 42-letni turysta z Moskwy Jewgienij Starkow wraz z kolegami pakował właśnie namioty, gdy na ich drodze stanął niedźwiedź.

Atak niedźwiedzia w parku narodowym na Syberii. Nie żyje turysta z Moskwy

- Były dwa namioty, a gdy odwróciłem głowę w lewo, zobaczyłem zza nich głowę niedźwiedzia, ogromną, ślina mu kapała ze szczęki - powiedział dziennikowi "Daily Mirror" Anton Szelkunow, jeden z turystów. Zwierzę wydało ryk i rzuciło się w stronę mężczyzn. Szelkunow wraz z dwoma przyjaciółmi rzucili się do ucieczki, jednak 42-letni Jewgienij Starkow został schwytany przez drapieżnika. 

Mężczyznom udało się wspiąć na drzewa na wysokość około 50 metrów. - Widzieliśmy Starkowa i stojącego tam niedźwiedzia. Rozdzierał jego ciało, gryzł je - wyznał Szelkunow. - Potem zaczął na nas patrzeć, więc wspięliśmy się wyżej - dodał. 

Rosja. Wszyscy przeżyli wypadek samolotu lecącego do Tomska An-28 zaginął na Syberii. Wszyscy przeżyli twarde lądowanie

Po zdarzeniu turyści uznali, że jedynym sposobem na przetrwanie będzie udanie się w bezpieczne miejsce boso, a następnie wezwanie pomocy. Droga zajęła im siedem godzin.

Rzeczniczka rosyjskiego komitetu śledczego Julia Arbuzowa potwierdziła wpłynięcie zgłoszenia o ataku. Od tej pory park pozostaje zamknięty dla większości zwiedzających. Ciała Starkowa nie udało się odnaleźć. - To bardzo niedostępny obszar - tłumaczy Arbuzowa. 

Rosja. To nie pierwszy atak niedźwiedzia w parku narodowym w tym roku

"The Times" podaje, że na miejscu zdarzenia pracuje helikopter wraz z policją, strażnicy parku oraz pogotowie. To drugi śmiertelny wypadek w parku od początku sezonu. W ubiegłym miesiącu niedźwiedź zabił i zjadł 16-letniego chłopca, który pracował tam jako przewodnik i portier. Kiedy kilka godzin później dwie osoby natknęły się na ciało nastolatka, także one zostały zaatakowane przez zwierzę. 

Rosja. Most zawalił się pod ciężarem ciężarówki Rosja. Most zawalił się pod przejeżdżającą ciężarówką [WIDEO]

Więcej o: