Ukraina. Sportowy samolot spadł na dom. Nie żyje pilot i pasażerowie [WIDEO]

Mały sportowy samolot rozbił się o prywatny dom na jednej z posesji w obwodzie iwano-frankowskim na Ukrainie. Na pokładzie maszyny znajdowały się cztery osoby. Wszystkie zginęły na miejscu.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 13:38 (12:38 czasu polskiego) w środę 28 lipca nieopodal wsi Szeparowce na Przykarpaciu na Ukrainie. Jak poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, lekki sportowy samolot WT-10 Advantic spadł na prywatny dom. Pożar spowodowany kolizją rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni 100 m/kw. Gaszenie go zajęło strażakom ponad godzinę.

Zobacz wideo Dwa potrącenia na przejściu na tym samym skrzyżowaniu w dwa dni. Rowerzysta doznał urazu głowy

Ukraina. Wypadek małego samolotu. Zginęły cztery osoby

Jak przekazał portal Ukrainska Prawda, w katastrofie zginął zawodowy pilot i instruktor Ihor Tabaniuk oraz towarzysząca mu trójka pasażerów z zagranicy. Tabaniuk kierował organizacją pozarządową Przykarpackie Dziecięce i Młodzieżowe Stowarzyszenie Sportowe Małego Lotnictwa. Był również założycielem bazy w Kołomyi, która szkoliła pilotów prywatnych małych samolotów.

Agencja Interfax podała, że ustalona została narodowość pozostałych ofiar. Zjednoczona Wspólnota Żydowska na Ukrainie przekazała za pośrednictwem swojego kanału na Telegramie, że trzej pasażerowie samolotu, to pochodzący z USA chasydzi.

Szczęśliwie, w momencie wypadku, mieszkańcy zniszczonego domu przebywali poza terenem posesji. Strażacy, którzy wzięli udział w akcji gaśniczej, zamieścili w internecie krótkie nagranie z miejsca zdarzenia:

 
Więcej o: