Indie. Rodzina zabiła 17-latkę za noszenie jeansów. Krewni okładali ją kijami

17-letnia Neha Paswan z indyjskiego stanu Uttar Pradesh została śmiertelnie pobita za to, że na religijną uroczystość ubrała strój, który zdaniem jej krewnych był nieodpowiedni. Dziewczyna była okładana kijami. Gdy straciła przytomność, jej krewni wywieźli ją, zapewniając jej matkę, że zabierają ranną do szpitala.

- Przez cały dzień zachowywała post. Wieczorem założyła dżinsy i bluzkę, po czym rozpoczęła rytuał. Kiedy dziadkowie sprzeciwili się jej ubiorowi, Neha odpowiedziała, że dżinsy są po to, by je nosić i że nie zmieni stroju - opowiedziała BBC matka nastolatki, Shakuntala Devi Paswan.

Zobacz wideo Varanasi - święte miasto Indii. Dlaczego niektóre kobiety nie mogą przychodzić nad Ganges?

Indie. Rodzina zabiła dziewczynę za noszenie jeansów. Krewni okładali ją kijami

Kłótnia z czasem przybrała na sile. Dziadek i wujowie zaczęli okładać dziewczynę kijami. Matka Nehy zrelacjonowała, że gdy jej dziecko straciło przytomność, teściowie kobiety zadzwonili po rikszę i zapewnili, że zabiorą nastolatkę do szpitala. - Nie pozwolili mi, bym im towarzyszyła, więc zaalarmowałam moich bliskich, którzy udali się do szpitala rejonowego w poszukiwaniu córki, ale nie mogli jej znaleźć - mówiła. Następnego dnia rano Shakuntala Devi dowiedziała się, że jej dziecko zostało powieszone. Ciało Nehy zwisało z mostu nad rzeką Gandak.

Raport powstał w oparciu o dokumenty i rozmowy z byłymi uczniami tych szkół. Autorzy przeprowadzili wywiady z blisko siedmioma tysiącami osób. Tego typu placówki istniały aż do lat 90. XX w. szkół.Przemoc w kanadyjskiej szkole. Policja ujawnia szczegóły śledztwa

W momencie, gdy działa się tragedia 17-latki, jej ojca nie było w domu. Amarnath Paswan pracował na budowie, by zdobyć pieniądze na edukację swoich dzieci. Matka Nehy opowiedziała, że córka marzyła o tym, by w przyszłości zostać policjantką. Dziadkowie ze strony ojca mieli wywierać na dziewczynie presję, by porzuciła swoje plany. Często krytykowali jej nietradycyjny ubiór.

Skazany na podstawie ustawy o bezpieczeństwie narodowym Tong Ying-kitHistoryczny wyrok w Hongkongu. Trzymał flagę - odpowie za terroryzm

Miejscowa policja bada sprawę morderstwa i niszczenia związanych z nim dowodów. Zarzuty dotyczą 10 osób, w tym dziadków Nehy, jej wujostwa, kuzynów oraz kierowcy rikszy. Starszy funkcjonariusz policji Shriyash Tripathi powiedział BBC Hindi, że cztery osoby, w tym dziadkowie, wujek i kierowca zostały już aresztowane i trwają ich przesłuchania. Dodał, że policja szuka pozostałych oskarżonych.

Więcej o: