Biden oskarża Rosję o próbę ingerowania w wybory do Kongresu. "Putin ma poważny problem"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę wpłynięcia na wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022. Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się w tej sprawie z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji.
Zobacz wideo Witek jak przewodniczący rosyjskiej Dumy? Gasiuk-Pihowicz: PiS podłożył bombę pod przyszłość Polski
To naruszenie naszej suwerenności. Władimir Putin ma poważny problem, bowiem jego gospodarka oparta jest jedynie o broń nuklearną. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma kłopoty, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym

- powiedział prezydent USA Joe Biden.

Polityk wyraził również zaniepokojenie narastającą falą cyberataków, które dotykają zarówno urzędy jak i prywatne firmy. Według amerykańskiego przywódcy kolejny konflikt zbrojny może zostać wywołany właśnie naruszeniami w cyberprzestrzeni i doprowadzić do "prawdziwej wojny między supermocarstwami". Joe Biden chwalił się także tym, że amerykańskie służby wywiadowcze są lepsze od swoich rosyjskich odpowiedników.

Grecja (zdj. ilustracyjne)Wakacje 2021 - Grecja. Czy wprowadzono jakies nowe restrykcje?

Rosja odpiera zarzuty

Kreml skomentował słowa amerykańskiego prezydenta. Stwierdził, że ocena Joe Bidena, iż Rosja "posiada tylko broń nuklearną oraz ropę" jest nieprawdziwa i zdradza brak wiedzy polityka na temat tego kraju. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podkreślił, że Biden "chciał zrobić wrażenie" swoimi słowami. Dodał, że Stany Zjednoczone są przeciwnikiem Rosji. Odparł również zarzut, że Moskwa ingeruje w amerykańskie wybory.

Niemcy. Wielka eksplozja w zakładach chemicznych. Dwie osoby zginęły, 31 zostało rannychPo eksplozji w zakładach chemicznych pięciu osób nadal nie znaleziono

Więcej o: