Madera. Trwają poszukiwania 35-letniego turysty z Polski. Michał Kozek zaginął dwa tygodnie temu

Nie ustają poszukiwania Polaka, który dwa tygodnie temu zaginął na Maderze. Brat 35-latka zapowiedział, że nie zamierza wyjeżdżać z Portugalii, dopóki nie odnajdzie swojego bliskiego.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

O poszukiwaniach 35-letniego turysty z Polski, który na stałe mieszka w Szwajcarii, wypowiedział się jego młodszy brat Christopher. Mężczyzna nie ustaje w poszukiwaniach i codziennie przemierza około 85 kilometrów w poszukiwaniu wskazówek. 

Michał Kozek zaginął na Maderze. Jego brat nie ustaje w poszukiwaniach

- Nie zamierzam wracać, dopóki nie odnajdę brata - powiedział Christopher Kozek dziennikowi "Diario de Noticias". Żona i dzieci zaginionego Polaka wrócili już natomiast do domu w Szwajcarii.

Christopher Kozek podkreślił w rozmowie z ZAP.aeiou, że jego brat był doświadczonym biegaczem, który niedawno ukończył ultramaraton. Jego zdaniem rzeźba terenu trasy, którą miał przebiec mężczyzna, może nastręczać trudności w poszukiwaniach, nawet tych przy użyciu dronów. Mimo tego cały czas szuka śladu brata.

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu Zaginieni Cała Polska, mężczyzna udał się z rodziną na urlop na Maderę. Zatrzymali się w hotelu Savoy Saccharum Resort & Spa w portugalskiej miejscowości Calheta. W środę 7 lipca pan Michał wyszedł z hotelu około godziny 18:00 żeby pobiegać - taksówką dojechał na koniec wyznaczonej trasy, czyli w okolicę ratusza przy Porto Moniz. Stamtąd miał wrócić pieszo do hotelu, jednak nigdy do niego nie dotarł.

Policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej 14-letniej Amelii NiewińskiejBiałystok. Policja szuka 14-letniej Amelii. Wyszła z domu w sobotę

Kolejne zaginięcie turysty na Maderze. Przed Polakiem na Maderze zaginął 28-letni Niemiec

W poszukiwaniach mężczyzny wykorzystano helikoptery, drony, psy trojące, kamery termowizyjne - pisze portal maderaislandnews.com. Niestety mężczyzny nadal nie udało się zlokalizować.

Okazuje się także, że to nie pierwszy przypadek zaginięcia turysty na Maderze. 29 grudnia 2020 roku, 28-letni Niemiec Jascha Paul Hardenberg wybrał się samotnie na pieszą trasę w tym samym rejonie wyspy. Od tej pory z mężczyzną nie było kontaktu.

Śląskie. 63-latka z zanikami pamięci odnaleziona. Pomógł policyjny dronWyszła z domu, utknęła na bagnie. "Mogła osunąć się do wody i utonąć". Pomógł dron

MSZ o zaginięciu Polaka na Maderze

Portal Gazeta.pl potwierdził, że o zaginięciu 35-letniego Polaka zostały poinformowane polskie służby dyplomatyczne. Biuro rzecznika prasowego MSZ przekazało, że Wydział Konsularny Ambasady RP w Lizbonie został poinformowany o zaginięciu Polaka. - Konsul niezwłocznie nawiązał kontakt z osobą odpowiedzialną za akcję poszukiwawczą oraz z regionalnym dowództwem policji - powiedział rzecznik. Sekretarz Generalny rządu Madery ds. Zdrowia i Ochrony Cywilnej zapewnił natomiast, że w poszukiwania zaangażowane zostały "wszelkie możliwe środki".

Rysopis zaginionego Michała Kozeka:

  • wzrost: 182 cm,
  • waga: około 75 kg,
  • oczy: niebieskie,
  • włosy: szatyn
  • mężczyzna ubrany był w strój sportowy do biegania.
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Madera. Trwają poszukiwania 35-letniego turysty z Polski. Michał Kozek zaginął dwa tygodnie temu
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl