Hiszpania. Samochód wjechał w tłum na deptaku i staranował ludzi. "Zmiatał wszystko z drogi". Są ranni

Samochód wjechał w ludzi spacerująacych na deptaku w mieście Marbella na południu Hiszpanii. Co najmniej dziewięć osób zostało rannych, niektóre z nich ciężko.

W poniedziałek na al. Miguela Cano w mieście Marbella na południu Hiszpanii samochód osobowy wjechał w ludzi spacerujących po deptaku. W tym miejscu znajdują się liczne bary, kawiarnie i restauracje, ulica była pełna ludzi. Co najmniej dziewięć osób zostało rannych.

Zobacz wideo Śląskie. Osobówka zderzyła się czołowo z autobusem

Hiszpania. Samochód staranował ludzi na deptaku

"Samochód jechał zygzakiem, zmiatał wszystko ze swojej drogi" - pisze "Washington Post", powołując się na relację świadka Raula Morote'a, którego rodzina prowadzi w pobliżu restaurację.

Jak dodał Morote: co najmniej kilkunastu osobom pomagały służby ratunkowe. Poszkodowani mieli zakrwawione nogi, byli mocno poobijani.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać karetki pogotowia i policjantów, a także kelnerów z restauracji, którzy pomagają leżącym na ziemi ludziom.

 Rzeczniczka miejscowej policji poinformowała, że kierowca samochodu został aresztowany i usłyszy zarzuty. W sprawie śledczy wszczęli postępowanie.

Więcej o: