Japonia. Zaginął ugandyjski sztangista. W liście napisał, że nie chce wracać do kraju

W Japonii zaginął 20-letni Julius Ssekitoleko. Młody sportowiec dowiedział się niedawno, że nie zakwalifikował się do udziału w igrzyskach olimpijskich, które wkrótce rozpoczną się w Tokio. Sztangista zniknął, ale pozostawił po sobie notatkę.

Władze miasta Izumisano w prefekturze Osaka oświadczyły, że zaginął sztangista Julius Ssekitoleko, jeden z członków ugandyjskiej reprezentacji na nadchodzących Igrzyskach w Tokio. Ssekitoleko, który oczekiwał na liście rezerwowej, ostatecznie nie zakwalifikował się do udziału w zawodach i miał powrócić do swojego kraju w najbliższy wtorek.

Zobacz wideo Olbrzymi problem polskich pływaków przed IO w Tokio. "Nie chcę szukać winnego"

20-letni zawodnik był widziany ostatnio przez kolegów w piątek 16 lipca wczesnym rankiem. Jego zniknięcie zostało zauważone po południu tego samego dnia, po tym, jak mężczyzna nie dostarczył próbki do codziennego testu na obecność koronawirusa. Policja rozpoczęła poszukiwania.

Usa, Oregon. Walka z pożarem USA. Olbrzymi pożar w Oregonie. Z płomieniami walczy 2 tys. strażaków

Japonia. Zaginiony sztangista nie chciał wracać do Ugandy. Powód podał w notatce

Zgodnie z informacją agencji Reuters zawodnik zostawił krótki list, w którym wyjaśnił, że chce zamieszkać i pracować w Japonii. Jako powód podał trudne warunki życia, z jakimi musi zmagać się w Ugandzie. Reuters przekazał ponadto, że sportowiec miał kupić bilet na pociąg do Nagoi w środkowej Japonii.

Powódź w Limburgii Powodziowy kataklizm w Holandii. Ewakuacje tysięcy ludzi. "Bezprecedensowe"

Reprezentacja Ugandy przybyła do kraju kwitnącej wiśni blisko miesiąc temu. U dwójki z dziewięciu zawodników wykryto COVID-19 i w związku z tym cała drużyna została skierowana na kwarantannę. W ubiegłym tygodniu Ugandyjczycy otrzymali pozwolenie na wznowienie treningów.

Według portalu insidethegames.biz, zaginięcie 20-latka może okazać się kłopotliwe dla organizatorów Igrzysk w stolicy Japonii: trudniej będzie uspokoić opinię publiczną, że w ramach tej sportowej imprezy przestrzegane są surowe covidowe obostrzenia. Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się w piątek 23 lipca, a zakończą w niedzielę 8 sierpnia.

Joe Biden Facebook odpowiada na słowa Bidena. "Nie będziemy rozpraszać się oskarżeniami"

Więcej o: