Ukraina. Wypadek autokaru na trasie Kijów-Wrocław. 23 osoby są ranne

23 osoby ucierpiały w wypadku autokaru jadącego z Kijowa do Wrocławia, do którego doszło w sobotę nad ranem. Stan czwórki pasażerów wciąż jest poważny. Brak jest informacji, by wśród poszkodowanych znajdowali się Polacy.

Do wypadku doszło w sobotę 17 lipca około godz. 3:45 na ukraińskiej autostradzie, w okolicach miejscowości Krupiec i Radziwiłłów w obwodzie rówieńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus wpadł do rowu po tym, jak jego kierowca chciał ominąć pieszego, który nagle wszedł na jezdnię. Początkowo podawano informację, że pojazdem podróżowało 40 osób. Później policja obwodu rówieńskiego przekazała na swojej stronie, że w kabinie autobusu oprócz dwóch kierowców znajdowało się "około 58 pasażerów". Wszystkie te osoby są obywatelami Ukrainymieszkańcami Równego, Lwowa, Zakarpacia i Kijowa.

Powódź w NiemczechPowódź w Niemczech. Nowy bilans ofiar. "Katastrofa na historyczną skalę"

Wypadek autokaru na trasie Kijów-Wrocław. Cztery osoby na oddziale intensywnej terapii

W wyniku zdarzenia ranne zostały 23 osoby. Pieszy i dwaj pasażerowie trafili na oddział intensywnej terapii, a dwaj kolejni na oddział traumatologii w szpitalu miejskim w Dubnej, 11 osób przewieziono do szpitala w Radziwiłłowie, zaś siedmioro do szpitala w Brodach.

Tak wybuchła awantura o polskie wizy za 170 mln zł. Tak wybuchła awantura o polskie wizy za 170 mln zł. "Kuriozalny protest" pod ambasadą i trzy odwołania

O aktualnym stanie poszkodowanych opowiedział na Facebooku szef rówieńskiej administracji obwodowej Witalij Kowal. "Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Radziwiłłowie i w Brodach. Lekarze mówią, że stan większości osób jest stabilny. Czterech rannych znajduje się na oddziałach intensywnej opieki medycznej; dwie osoby już są po operacji" - napisał Kowal, cytowany przez portal "Ukrajinśka prawda".

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazała, że w akcji ratunkowej brało udział  pięć strażackich jednostek oraz 20 ratowników medycznych. Okoliczności wypadku ustala policja.

Zobacz wideo Śląskie. Osobówka zderzyła się czołowo z autobusem
Więcej o: