Bukareszt. Amerykański Black Hawk wylądował na ulicy. Strącił dwie latarnie [WIDEO]

W czwartek w stolicy Rumunii doszło do niecodziennego zdarzenia. Należący do armii USA helikopter Black Hawk musiał wykonać awaryjne lądowanie na jednej z ulic. Podczas lądowania maszyna strąciła dwie latarnie miejskie, które uszkodziły samochody. Nikomu nic się nie stało.

Jak podaje Reuters, śmigłowiec Black Hawk był jedną z sześciu maszyn, których załogi ćwiczyły przed obchodami związanymi z dniem rumuńskich sił powietrznych oraz zakończeniem obecności armii w Afganistanie. Defilada wojskowa ma się odbyć w dniach 20-21 lipca. 

 

Rumunia. Amerykański Black Hawk awaryjnie lądował na rondzie w Bukareszcie

Podczas ćwiczeń amerykańskiego wojska, jedna z załóg musiała wykonać manewr awaryjnego lądowania. Na nagraniach świadków widać, jak helikopter nagle i szybko traci wysokość. Maszyna coraz bardziej zbliżała się do jadących ulicą samochodów. Śmigłowcowi udało się jednak bezpiecznie wylądować w okolicach ronda.

 

Podczas podchodzenia do lądowania Black Hawk uderzył i przewrócił dwie latarnie uliczne. Jedna z nich spadła na przejeżdżający samochód. Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Z powodu tego zdarzenia, funkcjonariusze musieli zatrzymać ruch na całej ulicy.

Jak przekazała policja, śmigłowiec zasygnalizował, że ma problemy techniczne i musi podejść do awaryjnego lądowania. "Współpracujemy z naszymi rumuńskimi partnerami, aby dowiedzieć się o powodach tej sytuacji. Będziemy dostarczać informacji, gdy będą one dostępne" - napisała w komunikacie ambasada Stanów Zjednoczonych w Rumunii.

Zobacz wideo Funkcjonariusze BOA w ramach ćwiczeń skakali ze spadochronami

Na miejsce od razu wysłani zostali prokuratorzy wojskowi. Helikopter musi pozostać na drodze aż do momentu zebrania wszystkich dowodów przez śledczych. Do tego czasu ruch na tej ulicy będzie mocno ograniczony.

Sprzedano samolot Nicolae CeausescuSprzedano samolot dyktatora Nicolae Ceausescu. Nie może opuścić Rumunii

Ministerstwo obrony poinformowało natomiast o rezygnacji z udziału wszystkich samolotów w zaplanowanych na przyszły tydzień uroczystościach. "Obie ceremonie odbędą się, ale bez udziału samolotów wojskowych" - powiedział rzecznik MON generał brygady Constantin Spinu.

Rumunia jest członkiem NATO od 2004 roku. W kraju tym znajdują się centra dowodzenia tej organizacji oraz amerykańska stacja pocisków batalistycznych.

Posłowie PiS przeszli na czerwonym świetle, policja nie reagowała. 'Pokaz buty i bezkarności'Czerwone światło? Posłów PiS nie dotyczy. A policja tylko patrzy

Więcej o: