Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro w szpitalu. "Czkawka przez 24 godziny na dobę"

Jair Bolsonaro trafił do szpitala w Sao Paulo. Powodem hospitalizacji prezydenta Brazylii są silne bóle brzucha i utrzymująca się od wielu dni czkawka. Lekarze mają zbadać, czy w najbliższym czasie konieczna będzie operacja.

Jak informuje agencja AP, 66-letni Jair Bolsonaro trafił do szpitala w Brasilii w środę rano. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że brazylijski prezydent czuje się dobrze. Chodziło o zbadanie chronicznej czkawki, z którą Bolsonaro mierzył się od wielu dni.

Jair Bolsonaro w szpitalu. Czkawka utrzymuje się od wielu dni

Kilka godzin później biuro prezydenta poinformowało, że zgodnie z decyzją chirurgów prezydent zostanie przetransportowany do szpitala w Sao Paulo, gdzie przejdzie dodatkowe badania. Chodzi o ocenę, czy Bolsonaro wymaga pilnej operacji. 

Zobacz wideo Prezydent Brazylii czci rocznicę krwawego zamachu stanu

AP podaje, że w ostatnich tygodniach Bolsonaro miał trudności z mówieniem. Sam przyznawał, że od dłuższego czasu męczy go czkawka. - Przepraszam wszystkich, którzy mnie słuchają, od pięciu dni mam czkawkę - powiedział 7 lipca w radiowym wywiadzie. Jak stwierdził, czkawka nie odpuszcza przez 24 godziny na dobę. Bolsonaro podejrzewał, że przypadłość mogła być spowodowana lekami, które przyjmował po zabiegu stomatologicznym.

Aleś BialackiBiałoruś. Obrońca praw człowieka Aleś Bialacki został zatrzymany

Media przypominają, że Bolsonaro podczas kampanii prezydenckiej w 2018 r. został ugodzony nożem w brzuch. Dźgnięcie spowodowało uszkodzenie jelit i silny krwotok. Od tego czasu prezydent przeszedł kilka operacji. 

Burze w Polsce - mapa pogodowa z 14 lipca, godz. 21:50Gdzie jest burza? Ogromna strefa burzowa nad Polską. "Niszczycielska moc"

Więcej o: