Epidemia koronawirusa. Fatalne dane o zgonach z Rosji, ponad 700 zarejestrowanych w ciągu doby

710 osób zmarło na Covid-19 w Rosji w ciągu minionej doby - poinformował sztab rządowy. Tym samym poniedziałek jest siódmym z rzędu dniem, gdy w kraju utrzymuje się wysoka umieralność i liczba zgonów rejestrowanych w ciągu doby przekroczyła 700.

Wciąż najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowywanych jest w głównych metropoliach kraju. W Moskwie zmarło od niedzieli 107 osób, w Petersburgu - 104 osoby.

Nadal też utrzymuje się poziom zakażeń powyżej 25 tysięcy w ciągu doby. W poniedziałek sztab rządowy poinformował o 25 140 nowych infekcjach. Łączna liczba zakażeń od początku pandemii wzrosła tym samym do 5 808 473.

W Moskwie, gdzie wykryto od niedzieli ponad 5 tys. zakażeń, w weekend wyczerpały się - w ciągu zaledwie doby - zapasy szczepionki CoviVac, jednego z trzech rosyjskich preparatów, którymi w Rosji prowadzone są szczepienia przeciw Covid-19. Obecnie zabieg można wykonać tylko szczepionką Sputnik V. Mer Siergiej Sobianin ocenił w ostatnich dniach, że największa fala zakażeń w stolicy już minęła.

IBRiS sprawdził, jak bardzo Polacy obawiają się wariantu Delta

Niemal trzy czwarte Polaków spodziewa się uderzenia kolejnej fali epidemii koronawirusa jesienią - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej", a zaledwie 9 proc. badanych jest zdania, że czwartej fali nie będzie. Jak wielu badanych obawia się wariantu Delta?

Zgodnie z wynikami sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej", niemal 75 proc. Polaków zdaje sobie sprawę, że jesienią czeka nas kolejna fala epidemii koronawirusa. 6,7 proc. badanych obawia się, że nagłego wzrostu możemy spodziewać się jeszcze latem, a 9 proc. ankietowanych twierdzi, że kolejnej fali w ogóle nie będzie.

Lekarze epidemiolodzy zapowiadają, że czwarta fala epidemii z pewnością nas czeka. Prawdopodobnie uderzy ona jesienią, niewykluczone jednak, że stanie się to nawet w połowie sierpnia.

Autor: awl/ akl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Zobacz wideo Ile może jeszcze potrwać pandemia koronawirusa?
Więcej o: