Watykan: Papież spędzi jeszcze kilka dni w szpitalu

Papież Franciszek spędzi jeszcze kilka dni w szpitalu po operacji jelita, którą przeszedł tydzień temu. Jak poinformowała Stolica Apostolska, zakończyło się leczenie pooperacyjne w klinice Gemelli w Rzymie, a teraz papież przechodzi rehabilitację.

Według relacji Watykanu, wczoraj, po niedzielnej modlitwie na Anioł Pański odprawianej ze szpitala, papież odwiedził innych pacjentów, a po południu odprawił mszę w miejscowej kaplicy.

Papież Franciszek przeszedł operację w klinice Gemelli

Papież Franciszek, który w niedzielę (4 lipca) został przyjęty do Polikliniki Gemelli, przeszedł wieczorem zaplanowaną operację chirurgiczną zwężenia uchyłka okrężnicy - potwierdził w nocnym komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Operacja odbyła się bez komplikacji.

"Ojciec Święty bardzo dobrze zareagował na operację przeprowadzoną w znieczuleniu ogólnym przez prof. Sergio Alfieri, przy asyście prof. Luigiego Sofo, dr Antonio Tortorelli i dr Roberty Menghi" - informuje w komunikacie Matteo Bruni.

Jak dodał, za znieczulenie papieża Franciszka odpowiedzialni byli prof. Massimo Antonelli, prof. Liliana Sollazzi i dr. Roberto De Cicco i Maurizio Soave. Na sali obecni byli również prof. Giovanni Battista Doglietto i prof. Roberto Bernabei.

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia
Więcej o: