Latające mrówki mogą zakłócić finał Euro 2020. Radar już wykrył je nad Londynem

Meteorolodzy odkryli, że chmury pojawiające się na radarach nie zapowiadają jedynie deszczu. Nad Wyspy nadciągnął rój latających mrówek. Potrafią być irytujące.

Brytyjska prasa informuje o niecodziennym problemie, który mogą mieć piłkarze drużyn Anglii i Włoch, którzy zmierzą się w finale Euro 2020. Radary rozmieszczone na Wyspach wykryły bowiem sporych rozmiarów roje latających mrówek. Owady odkryto już m.in. nad Londynem

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Brytyjskie Biuro Meteorologiczne opublikowało na Twitterze komunikat, w którym wyjaśnia, że niebieskie obszary przypominające chmury w rzeczywistości są czymś innym. "To insekty" - wyjaśniają eksperci. 

Latające mrówki nad Wielką Brytanią. Walczą o przetrwanie

Adam Hart, członek brytyjskiego Towarzystwa Etymologicznego, wyjaśnił w rozmowie z "The Guardian", że mrówki lecą, by godować. Przypomniał też, że latające owady uprzykrzały już życie sportowców w tym roku. W zauważalnej liczbie pojawiły się na kortach Wimbledonu zarówno w czerwcu, jak i w lipcu. Sportowcy narzekali wówczas, że trudno im się skupić. 

Dziennik przypomina też, że owady niejednokrotnie zaznaczyły swoją obecność podczas imprez sportowych. W 2014 roku James Rodríguez, kolumbijski piłkarz, wykonywał rzut karny z olbrzymim insektem na ramieniu. W roku 2007 roku podczas meczu baseballowego roje owadów utrudniły przeprowadzenie rozgrywki. 

Finał Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia w niedzielę

Finałowe spotkanie w ramach Euro 2020 odbędzie już w najbliższą niedzielę 11 lipca o godz. 21. Ostateczne starcie zostanie rozegrane na londyńskim stadionie Wembley, gdzie zmierzą się ze sobą drużyny Włoch i Anglii. Na trybunach zasiądzie 60 tysięcy kibiców.

Włochy awansowały do finału mistrzostw Europy w piłce nożnej we wtorek, gdy wyeliminowały reprezentację Hiszpanii w serii rzutów karnych. Anglia pokonała z kolei Danię w dogrywce po rzucie karnym 2:1. Anglicy są debiutantami w finale mistrzostw Europy. W 1968 i 1996 roku odpadali w półfinałach Euro, zajmując trzecią lokatę.

Więcej o: