Hiszpania. Liczba zakażeń wróciła do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego

Z powodu nasilającej się pandemii Covid-19, Hiszpania wróciła do poziomu skrajnego ryzyka epidemicznego. Na 100 tys. obywateli przypadają już 252 przypadki infekcji SARS-CoV-2 - podało w środę hiszpańskie ministerstwo zdrowia, przypominając, że wcześniej poziom ten notowany był w lutym.

W środowym komunikacie resort sprecyzował, że tylko ostatniej doby zanotowano 17 384 zakażenia koronawirusem, czyli o ponad 3 tys. więcej niż podczas wcześniejszych 24 godzin.

Od poniedziałku pandemia nasila się we wszystkich wspólnotach autonomicznych kraju, a jednym z najbardziej doświadczonych przez COVID-19 regionów jest Katalonia. W środę lokalne służby medyczne potwierdziły tam ponad 7,4 tys. dobowych infekcji. Innymi regionami, gdzie podczas ostatniej doby doszło do drastycznego zwiększenia liczby zachorowań na Covid-19 jest Nawarra, Kantabria, a także Kastylia i Leon.

Podczas wieczornej konferencji prasowej minister zdrowia Carolina Darias wykluczyła, aby w najbliższym czasie kierowany przez nią resort miał wprowadzić surowe restrykcje sanitarne, w tym nocną godzinę policyjną.

Minister wyraziła nadzieję, że wraz z nasileniem się kampanii szczepień wśród młodych mieszkańców kraju uda się zahamować rozwój piątej fali pandemii.

Dotychczas w Hiszpanii zakaziło się koronawirusem blisko 3,9 mln obywateli. Zmarło zaś po infekcji 80,9 tys. osób, z czego 17 podczas ostatniej doby.

Autor: Marcin Zatyka 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Dlaczego Polacy nie chcą się szczepić na COVID?
Więcej o: