Papież Franciszek przeszedł operację w klinice Gemelli. Wykonano ją przy znieczuleniu ogólnym

Papież Franciszek, który w niedzielę po południu został przyjęty do Polikliniki Gemelli, przeszedł wieczorem zaplanowaną operację chirurgiczną zwężenia uchyłka okrężnicy - potwierdził w nocnym komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Operacja odbyła się bez komplikacji.

"Ojciec Święty bardzo dobrze zareagował na operację przeprowadzoną w znieczuleniu ogólnym przez prof. Sergio Alfieri, przy asyście prof. Luigiego Sofo, dr Antonio Tortorelli i dr Roberty Menghi" - informuje w komunikacie Matteo Bruni.

Jak dodał, za znieczulenie papieża Franciszka odpowiedzialni byli prof. Massimo Antonelli, prof. Liliana Sollazzi i dr. Roberto De Cicco i Maurizio Soave. Na sali obecni byli również prof. Giovanni Battista Doglietto i prof. Roberto Bernabei.

Nie wiadomo, jak długo operacja trwała i jak długo 84-letni papież pozostanie w rzymskiej klinice. Agencja ANSA podała nieoficjalnie, powołując się na źródła w klinice, że papież Franciszek pozostanie w szpitalu Gemelli co najmniej pięć dni.

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Papież Franciszek przeszedł operację

84-letni Franciszek został przyjęty do szpitala w niedzielę po południu. Watykan informował, że nie chodzi o nagły wypadek czy pogorszenie stanu zdrowia papieża, a o uprzednio zaplanowany zabieg udrożnienia okrężnicy, części jelita grubego.

Wcześniej Franciszek spotkał się z wiernym. Po południowej modlitwie Anioł Pański na placu świętego Piotra uśmiechał się i żartował. Ogłosił, że od 12 do 15 września złoży wizytę duszpasterską na Słowacji. W dniu przyjazdu weźmie też udział w zakończeniu Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie.

Więcej o: