Papież Franciszek jest w szpitalu. Chodzi o "zaplanowaną wcześniej operację"

Papież Franciszek został przyjęty do szpitala Gemelli w Rzymie w związku z planowanym zabiegiem chirurgicznym. Poinformował o tym watykański rzecznik Matteo Bruni.

Jak podaje portal Vatican News, papież "podda się zaplanowanej wcześniej operacji z powodu objawowego zwężenia uchyłka jelita grubego". Zabieg przeprowadzi prof. Sergio Alfieri. Po jej przeprowadzeniu ma pojawić się stosowny komunikat. Szpital Gemelli znajduje się w Rzymie. 

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia

Papież uda się na Słowację

W południe papież Franciszek uczestniczył w modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra. Podczas spotkania z wiernymi poinformował o planowanej pielgrzymce na Słowację. - Z radością informuję, że jeśli Bóg pozwoli, w dniach od 12 do 15 września udam się z wizytą duszpasterską na Słowację - przekazał.

Donald TuskTusk: Kościół niszczą siły wewnątrz i na zewnątrz niego, w tym PiS i Kaczyński

Dodał, że 12 września najpierw weźmie udział w uroczystościach zakończenia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie. Zaapelował też o pokojowe rozstrzygnięcie sporów w Eswatini (dawne Suazi) w południowej Afryce, gdzie od kilku dni przybierają na sile zamieszki. Wielu mieszkańców protestuje przeciw systemowi monarchii.

Więcej o: