Prywatne lotnisko Kim Dzong Una zrównane z ziemią. "Jego miłość do latania wydaje się zanikać"

Kolejne prywatne lotnisko północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una znajdujące się w pobliżu jednej z jego rezydencji zostało zniszczone - podaje portal Nknews.org na podstawie analizy zdjęć satelitarnych. To już trzecie lotnisko polityka rozebrane od 2019 roku.

"Miłość Kim Dzong Una do latania wydaje się zanikać" - podaje Nknews.org. W maju zakończyła się rozbiórka prywatnego lotniska na zboczu góry Myohyangsan, znajdującego się w pobliżu jednej z rezydencji Kim Dzong Una. Na tym terenie od tej pory nie powstał żaden nowy obiekt. Na szczycie góry pozostało jednak miejsce dla helikopterów.

Dlaczego przywódca zdecydował się na likwidację lotniska? Być może pas przestał być użyteczny lub Kim Dzong Un stracił ochotę na podróże małymi samolotami.  Dwa inne prywatne pasy startowe - w Wonsan i Sinchon - zostały zlikwidowane pod koniec 2019 r., a na ich miejsce pojawiły się tory dla koni.

Zobacz wideo Tajwan kopie studnie i zasiewa chmury. Z suszą jest jeszcze jeden problem. Chodzi o mikroprocesory [OKO NA ŚWIAT]

Korea Północne. Kolejne prywatne lotnisko rozebrane

Portal Nknews.org podaje, że tylko jedno z prywatnych lotnisk Kim Dzong Una pozostało nienaruszone - to pas startowy w regionie Changsong, niedaleko granicy z Chinami.

Cztery prywatne lotniska zostały wybudowane ok. 7 lat temu. W tamtym okresie północnokoreański przywódca wykazywał zainteresowanie lotnictwem. Państwowe media publikowały nawet nagrania Kim Dzong Una za sterami samolotów. W ostatnim czasie Kim Dzong Un pokazywany jest jednak głównie w pociągach lub samochodach.

Grafika przedstawiająca kraje, w których obowiązują obostrzenia spowodowane mutacją Delta.COVID w Europie. Popularne kierunki wakacyjne z obostrzeniami

Więcej o: