USA. Joe Biden obiecuje Izraelowi: Iran nigdy nie dostanie broni nuklearnej na mojej wachcie

Prezydent USA Joe Biden gościł w poniedziałek w Białym Domu prezydenta Izraela Re'uwena Rivlina. W trakcie rozmów obiecał, że Iran nie zdobędzie broni jądrowej, dopóki on będzie prezydentem.

 Izrael od początku był zaniepokojony możliwością powrotu do porozumienia jądrowego z Iranem.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Joe Biden gościł prezydenta Izraela Re’uwena Rivlina. Rivlin: Jestem usatysfakcjonowany

 Podczas poniedziałkowego spotkania prezydent USA Joe Biden obiecał prezydentowi Izraela Re’uwenowi Rivlinowi, że USA nie pozwoli, by Iran uzyskał broń jądrową, dopóki on jest prezydentem. - Iran nigdy nie dostanie broni nuklearnej na mojej wachcie - oświadczył.

Rivlin stwierdził, że jest niezwykle usatysfakcjonowany oświadczeniem prezydenta USA.

Podczas rozmowy prezydent Joe Biden poruszył kwestię niedzielnych nalotów na proirańskie milicje w Syrii i Iraku. Jak podaje "Times of Israel", Biden zdaje się być nieugięty wobec działalności Iranu. Poruszono również kwestie dotyczące niedawnego konfliktu zbrojnego między Izraelem i Hamasem w Strefie Gazy.

Zdjęcie ilustracyjne USA. Mężczyzna wyskoczył ze startującego samolotu - trafił do szpitala

Joe Biden chce spotkać się z nowym premierem Izraela: Nie mogę się doczekać

Po rozmowach Rivlin powiedział dziennikarzom, że Biden "uważa, że konieczne jest jak najszybsze zaproszenie premiera Izraela w celu skoordynowania dalszego postępowania w sprawie problemów, z którymi boryka się świat i Bliski Wschód".

- Nie mogę się doczekać, aby gościć premiera Naftaliego Bennetta w Białym Domu. Stany Zjednoczone w pełni popierają normalizację stosunków między Izraelem a krajami Bliskiego Wschodu, a także w Afryce i poza nią - powiedział Joe Biden.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała wcześniej, że strony pracują nad spotkaniem Biden-Bennett. Biuro Bennetta potwierdziło, że takie rozmowy się odbyły, 

Zdjęcie ilustracyjne / szpital USA. Ekspert ostrzegł przed dużymi ogniskami wariantu Delta

Spotkaniu Rivlina i Bidena towarzyszyli również ambasador Izraela Gilad Erdan i zastępczyni sekretarza stanu USA Wendy Sherman, kluczowa architekt umowy nuklearnej z 2015 roku.

Więcej o: