Albania. Awantura o miejsce na leżaki. Doszło do strzelaniny, nie żyją cztery osoby

Konflikt o rozstawienie leżaków na plaży w Albanii zakończył się strzelaniną, w której zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Po tragicznym zdarzeniu szef rządu zapowiedział przyspieszenie reformy policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielną noc w mieście Szkodra w północno-zachodniej części Albanii. Jak opisuje portal exit.al, w wyniku konfliktu zginęli cztery mężczyźni w wieku od 20 do 59 lat. Dwie inne osoby zostały ranne.

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Albania. Konflikt o rozmieszczenie leżaków na plaży zakończył się strzelaniną

Jak informują media, stronami konfliktu byli właściciele sąsiadujących ze sobą hoteli. Rząd w Albanii zdecydował, że w okresie wakacyjnym będzie wynajmował hotelom miejsce na plaży. O to, jak rozmieszczone mają być parasole i leżaki, od kilku dni spierali się hotelarze. W niedzielę konflikt zakończył się strzelaniną. 

Kąpielisko - zdjęcie ilustracyjneNad jeziorem znaleziono porzucony plecak i koc. Trwają poszukiwania

Po tragedii burmistrz Szkodry Voltana Ademi oskarżył albańskie Ministerstwo Turystyki o zaniedbania, natomiast policję o brak reakcji. Opozycja krytykuje w związku ze zdarzeniem premiera Albanii Edi Rama. Szef rządu zapowiedział szybsze wdrożenie reformy w policji

Więcej o: