Kim Dzong Un schudł. Mieszkańcy Korei Północnej się martwią. "Ludzie są poruszeni do łez"

Mieszkańcy Korei Północnej martwią się o stan zdrowia Kim Dzong Una. Północnokoreańska telewizja państwowa poinformowała bowiem, że przywódca kraju wyraźnie stracił na wadze.

Wszyscy w Korei Północnej są załamani widoczną utratą wagi przywódcy Kim Dzong Una - powiedział anonimowy mieszkaniec Pjongjangu w rozmowie z telewizją państwową. - Ludzie byli załamani, widząc, że szanowany sekretarz generalny wygląda szczuplej. Wszyscy mówią, że są poruszeni do łez - powiedział, jak podaje Reuters, mężczyzna.

Telewizja państwowa nie podała jednak żadnych szczegółów na temat przyczyny utraty wagi przez przywódcę.

Uchodźcy przypływający na Lesbos (zdjęcie ilustracyjne)Grecja. Uratował 31 osób, skazano go na 142 lata więzienia

Zobacz wideo Patriotyczne niewolnictwo w Korei Północnej

Schudnięcie Kima zdradził zegarek

Biorąc pod uwagę sytuację w Korei Północnej, międzynarodowe media, agencje szpiegowskie i specjaliści bacznie obserwują stan zdrowia Kim Dzong Una. Przywódca Korei Północnej nie był widziany przez prawie miesiąc, a gdy ponownie się pojawił na wydarzeniu publicznym, NK News, serwis internetowy z siedzibą w Seulu, który monitoruje ten kraj, zauważył, że zegarek Kim Dzong Una był mocniej zapięty.

Spekulacje na temat stanu zdrowia lidera Korei Północnej nasiliły się po tym, jak w ubiegłego roku nie pojawił się na publicznych obchodach urodzin swojego zmarłego dziadka.

Zdjęcie ilustracyjneTurcja. Strażacy walczą z ogniem. Kłęby dymu dotarły już nad popularny kurort

Więcej o: