Bukareszt. Szyna przebiła podłogę tramwaju. Pasażer, który otarł się o śmierć, trafił do szpitala

Do przerażającego zdarzenia doszło w piątek w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Kawałek szyny przebił podłogę tramwaju i zranił pasażera. Mężczyzna odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Jak mówił świadek wydarzenia, gdyby poszkodowany stał przed fotelem lub siedział na nim, nie miałby szans na przeżycie.

Zdaniem służb, przyczyną wypadku może być "wybrzuszenie" się fragmentu torów pod wpływem wysokiej temperatury z powodu niewłaściwej konserwacji. Gdy tory w końcu pękły, doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Zobacz wideo Radziwiłłów: Wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym

Groźny wypadek w Rumunii. Szyna przebiła nogę pasażera tramwaju

Do przerażającego zdarzenia doszło po tym, gdy tramwaj linii 19 odjechał z przystanku "Nerva Traian". Chwilę później pasażerowie pojazdu poczuli wstrząs, a ci jadący z przodu - jak opisują lokalne media - widzieli "straszliwą scenę". Kawałek szyny pękł i przebił podłogę pojazdu, raniąc przy tym 50-latka. Mężczyzna odniósł lekkie obrażenia, jego stan jest stabilny.

Parada Pride w StambulePolicja rozpędziła paradę LGBT w Stambule. Użyto gazu łzawiącego

Jak informuje rumuński portal Stirileprotv, świadek wydarzenia wyznał policji, że tylko kilka centymetrów stanowiło różnicę między życiem a śmiercią poszkodowanego. Gdyby mężczyzna siedział na przednim siedzeniu, oderwane tory mogłyby przebić jego ciało.

Mężczyzna otarł się o śmierć. Zarząd Bukaresztu Transport Company przeprasza

Zarząd Bukaresztu Transport Company w komunikacie prasowym wystosował specjalne przeprosiny. "STB SA dokłada wszelkich starań, aby w niedalekiej przyszłości istniejąca infrastruktura była nowoczesna, użytkowana w normalnych warunkach środkami transportu" - brzmi fragment komunikatu.

Miejskie służby oraz policja sprawdzają, dlaczego szyna "wystrzeliła", gdy przejeżdżał na nim tramwaj. Zauważono, że na niektórych fragmentach oderwanej szyny widoczne są kawałki spawów. Podsuwa to policji trop, że ekipa techniczna nie dbała o szyny wystarczająco dobrze. Wkrótce okaże się, czy prace konserwacyjne zostały prawidłowo wykonane, a zwłaszcza czy stan techniczny linii pozwalał na bezpieczną jazdę tych środków transportu.

Tornado w CzechachTornado w Czechach. Policja publikuje dramatyczne nagranie

Jak przypomina Interia, z notorycznymi "wybrzuszeniami"  szyn walczy wiele krajów - w tym Polska. Z takim problem boryka się na przykład Kraków. Jednak w naszym kraju do tej pory nie powodują one wypadków, a jedynie chwilowo uniemożliwiają ruch na danym odcinku.

Więcej o: