Miami. Nowe informacje ws. zawalenia się 12-piętrowego budynku. Trzy lata temu miała miejsce inspekcja

Ratownicy pracujący przy częściowo zawalonym budynku w Miami wciąż mają nadzieję na odnalezienie pod gruzami żywych osób. Oficjalny bilans katastrofy to cztery ofiary śmiertelne i 159 zaginionych. Okazuje się, że już trzy lata temu inspekcja budowlana informowała o "poważnych uszkodzeniach".
Zobacz wideo Gdzie pracują najbliżsi polityków PiS? Tomczyk wymienia grzechy Sasina

Burmistrzyni metropolii Miami-Dade Daniella Levine Cava poinformowała, że poszukiwania są kontynuowane. - Szukamy żywych ludzi pod gruzami. To jest nasz priorytet, nasze zespoły ratownicze nie wstrzymały pracy - dodała. Ekipy ratownicze z psami, kamerami i sonarami poszukują pod gruzami osób, które mogły przeżyć katastrofę. Jak dotąd bezskutecznie. Akcji poszukiwania zaginionych towarzyszą obawy, że pozostała część apartamentowca również może się zawalić.

Położony przy samej plaży 12-piętrowy budynek mieszkalny na przedmieściach Miami na Florydzie zawalił się w nocy ze środy na czwartek o 1:30 czasu lokalnego. Licząca ponad 130 mieszkań nieruchomość została oddana do użytku 40 lat temu. W części, która się uległa całkowitemu zniszczeniu, znajdowało się 55 lokali. Katastrofę przeżyło 120 osób. Prezydent Joe Biden ogłosił stan klęski, co umożliwiło skierowanie na miejsce służb federalnych i udzielenie pomocy finansowej poszkodowanym.

 

Gruzy budynku w MiamiMiami. 159 zaginionych po zawaleniu budynku. Jest nagranie z monitoringu

Inspekcja budowlana wykazała "poważne uszkodzenia"

Jak informuje BBC, już w 2018 roku inspekcja budowlana wykazała "poważne uszkodzenia". Inżynier Frank Morabito, który oceniał wówczas stan budynku opisał szereg problemów, w tym słabą hydroizolację u podstawy, "poważne uszkodzenia konstrukcji" betonowej platformy pod basenem czy "obfite" pęknięcia i kruszenia się m.in. ścian garażu.

"Nieudana hydroizolacja powoduje poważne uszkodzenia konstrukcyjne betonowej płyty konstrukcyjnej poniżej tych obszarów" - napisał w raporcie.

 Abp Sławoj Leszek Głódź Mieszkańcy Piasków: Głódź każe do siebie mówić "Ekscelencjo sołtysie"

Więcej o: