Brazylia. Anomalia pogodowa na południu kraju. W stanie Santa Catarina spadł śnieg

Mieszkańcy brazylijskiego stanu Santa Catarina, znajdującego się na południu kraju, już od kilku dni mogą obserwować opady śniegu. W Bom Jardim da Serra odnotowano najniższą w tym roku temperaturę w kraju.

Według Przedsiębiorstwa Badań Rolniczych i Rozwoju Obszarów Wiejskich (EPAGRI) śnieg rejestrowany przez trzy kolejne dni z rzędu w brazylijskim stanie Santa Catarina odnotowano po raz ostatni w 2000 roku - pisze "The Rio Times".

Zobacz wideo Brazylijski wariant wirusa. Czy dojdzie do czwartej fali?

Brazylia. Na południu kraju wyjątkowo niska temperatura. Tak chłodno w tym roku jeszcze nie było

Wielu mieszkańców stanu Santa Catarina zobaczyło śnieg po raz pierwszy w życiu. W miastach São Joaquim, Urupema i Urubici już od kilku dni występują niewielkie opady śniegu - informuje EPAGRI. Warunki atmosferyczne zaskoczyły nie tylko mieszkańców, ale i turystów, którzy spodziewali się słonecznej pogody. Lokalne serwisu publikują w mediach społecznościowych nagrania, na których widać spadające płatki śniegu.

Premier Kanady Justin Trudeau pod pomnikiem Wiecznego Płomienia po odkryciu szczątków dzieci rdzennych mieszkańców w Kamloops w Kolumbii BrytyjskiejKanada. Przy dawnej szkole katolickiej odkryto kolejny masowy grób dzieci

W poniedziałek w miejscowości Bom Jardim da Serra odnotowano najniższą w tym roku temperaturę w kraju. Termometry wskazały tam -7,5 stopni Celsjusza - pisze mediarunsearch.co.uk. Średnia temperatura w tym mieście w lipcu wynosi 10,5 stopnia Celsjusza.

Pogoda w Brazylii. Pobliski cyklon sprawi, że fale osiągną wysokość trzech metrów

Zimna pogoda w południowej Brazylii będzie się utrzymywać przez cały tydzień, ale według synoptyków nie należy spodziewać się więcej opadów śniegu.

Chorwacja - nowe obostrzenia i przepisy wjazdu dla turystówChorwacja na wakacje. Uwaga: nagła zmiana przepisów dla turystów od 1 lipca

Opady śniegu w południowej Brazylii są rzadkie, ale zdarzają się, gdy zimne fronty mieszają się z wilgotnym powietrzem. To nie koniec niespodzianek dla mieszkańców stanu Santa Caterina. Ze względu na cyklon, który uformował się nad Urugwajem, na wybrzeżu południowej Brazylii będzie można zaobserwować fale sięgające nawet do trzech metrów wysokości - pisze "Rio Times".

Więcej o: